Ak sa všeobecne o moderné technológie, strojárenstvo či najnovšie konštrukcie veľmi nezaujímate a prijmete našu ponuku pozrieť sa, čo je v tejto oblasti aktuálne, možno budete prekvapení, čo dnes dokážeme navrhnúť, vyvinúť, postaviť a v praxi aj úspešne používať. Konkrétne detaily vám samozrejme neprezradíme, bude pre vás oveľa jednoduchšie kliknúť na video a pozrieť sa. Ale mohli by sme aspoň naznačiť, že v akcii uvidíte napríklad stroje schopné elegantne spracovať pne na rúbanisku bez nutnosti ich vytrhať, nakladače a manipulátory zvládajúce „jednou ranou“ naložiť či vyložiť náves na drevo, píly na obrovské kamenné bloky alebo lokomotívu s buldozérovými radlicami určenú na úpravu priekop pozdĺž železničných tratí.

S betónovou mostovkou ako so zápalkami

V druhom snímku sa môžete pre zmenu pozrieť na výber piatich možno trochu nesúrodých strojov, ktoré spolu veľmi nesúvisia, stoja ale za pozornosť. Prvý z nich vám ukáže, ako je dnes možné búrať výškové budovy, ak je z nejakých dôvodov vylúčená demolačná čata s trhavinami. Druhým do partie je obrovský mechanický krtko schopný tunelovať s efektivitou skorumpovaného politika a tretí stroj vám ukáže, ako sa v Číne (ale samozrejme aj inde vo svete) stavajú betónové viadukty po obrovských celkoch.

Predposledná technológia vám prezradí, ako je dnes možné vyrábať elektrickú energiu s pomocou morských vĺn a na záver vám ukážeme najkomplikovanejšie a vôbec najdrahšie ľuďmi vyrobené zariadenie. Tým je samozrejme urýchľovač častíc CERN vo Švajčiarsku s dĺžkou 27 km, ktorý by mal v roku 2040 dostať väčšieho brata s obvodom 100 kilometrom a cenou 9 miliárd eur.