Keď sa dnes povie Lamborghini, väčšine ľudí napadnú ako prvé exotické superšporty. Korene tejto firmy sa však spájajú s poľnohospodárstvom. Pôvodne začala vyrábať traktory a v tomto segmente pôsobí dodnes. Jeden z jej historických produktov sa nedávno objavil v dražbe.

Svojho nového majiteľa si hľadal pásový model 5C TL, ktorý pochádza zo 60. rokov. Jeho výroba prebiehala v rokoch 1961 až 1969. Dátum vzniku tohto exemplára nie je známy, keďže pôvodná dokumentácia sa nenašla. Napriek viac než polstoročiu od zmontovania je vo výbornom stave. Prešiel totiž komplexnou renováciou a dostal viaceré nové dielce.

Lamborghini s výkonom 29 kW (40 k)

Vyše dvojtonový stroj má otvorenú karosériu a pod prednou kapotou má vzduchom chladený naftový trojvalec. Diesel je spojený so štvorstupňovou manuálnou prevodovkou. Zo zdvihového objemu 2,2 litra vyprodukuje asi 29 kW (40 k), čo dnes nie je nič moc. V danom čase však išlo o najsilnejší traktor z dielne tejto značky.

Vzácny pásový traktor bol hotový začiatkom minulého roka. Nedávno sa objavil na stránke Car & Classic, prostredníctvom ktorej ho doterajší majitelia úspešne vydražili. Nešlo pritom o žiadne dychberúce peniaze. Detailne zrenovované Lamborghini 5C TL našlo kupca relatívne nízku sumu, najvyššia ponúknutá čiastka bola 14 500 eur.

Zdroj: Car & Classic

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov