Klimatizáciu má v Bratislave takmer každý autobus, no len zhruba 40 % električiek!

Problémy s klimatizáciou majú hlásiť cestujúci? Je však vôbec namontovaná?

V roku 2024 je klimatizácia v osobných autách štandardom. Môžeme sa rozprávať o tom, či máte staršiu manuálnu, alebo vyspelejšie automatické klimatizácie s pokročilými nastaveniami, no základná funkcia klimatizácie - chladenie vzduchu zostáva.

Čo však v prípade, ak sa pravidelne vozíte MHD? V niektorých prípadoch sa možno rozčuľujete zbytočne, že vodič klímu nezapol. Viaceré vozidlá ju stále nemajú a práve vtedy pobyt v nich počas horúcich letných dní potrápi cestujúcich. Z bratislavského dopravného podniku odkázali, že klimatizáciu má takmer každý autobus, no napríklad len zhruba 40 % električiek.

V niektorých prípadoch sa spúšťa klimatizácia automaticky, v iných ju zase musí zapnúť vodič. Ako ukazuje aj nedávna diskusia cestujúcich a vodičov na sociálnych sieťach, je ťažké v tomto smere vyhovieť. Vodiči sa sťažujú na cestujúcich, že chcú klimatizáciu, no zároveň otvárajú okná. Niektorí cestujúci zase majú pocit, že vodiči ich zámerne nechávajú v nedýchateľnom teplom vzduchu autobusu.

Ak chcete v prípade Bratislavy nahlásiť pokazenú klimatizáciu, ozvite sa DPB na telefónnom čísle 02 / 5950 5050, prípadne e-mailom na klima@dpb.sk.

Zdroj: Bratislavak.sk / foto: imhd.sk