Nabíjanie od ZSE Drive

Na nabíjanie elektromobilov využíva ZSE elektrickú energiu vyrobenú malými vodnými elektrárňami lokálne na Slovensku. Vďaka tomu môžete využiť certifikovanú elektrinu zo 100 % obnoviteľných zdrojov. Podporíte tak snahu ZSE dekarbonizovať Slovensko a vytvoriť ekologickú a udržateľnú budúcnosť. „Téma elektromobility predstavuje dôležitú súčasť procesu nevyhnutnej energetickej transformácie 21. storočia. Intenzívne pracujeme na rozvoji infraštruktúry pre elektromobily, pretože jej dostupnosť tvorí jeden z najdôležitejších nástrojov na prekonanie predsudkov spotrebiteľov vyplývajúcich z obáv z dojazdu elektromobilov. Vďaka spolupráci so spoločnosťou EMPARK sme položili základný kameň rozvoja verejnej nabíjacej siete pre nákladnú automobilovú dopravu na Slovensku,“ hovorí Juraj Krajcár, člen predstavenstva ZSE.

Nabíjací bod v Trnave v areáli EMPARK je kľúčový pre zákazníkov, práve tu môžu rýchlo a efektívne nabiť vozidlo aby mali rezervu na dojazd, či predĺženie celkového dojazdu vozidla. Ak budú takéto nabíjacie body pribúdať nebudete sa musieť spoliehať na nabíjanie pri nakládke či vykládke. Už teraz sa vyrába eActros 600, ktorý využije rýchlosť nabíjania 400 kW resp. až do 1000 kW, to výrazne zníži čas potrebný na nabitie vozidla, no samozrejme k tomu musia byť vhodne nabíjačky.

Vďaka arealu EMPARK je to možné

Prečo práve tu? Pretože areál EPMARK ponúka komplexné služby pre vodičov nákladných vozidiel na najvyššej úrovni. Je jediným parkoviskom na Slovensku, ktoré spĺňa bezpečnostné požiadavky na parkovanie nákladných vozidiel a taktiež je držiteľom certifikátu TAPA PSR 3. Poskytuje kapacitu až 150 parkovacích miest pre  kamióny, je oplotené, vysvietené a je non – stop strážené a monitorované kamerami s vysokým rozlíšením a nočným videním. To však nie je všetko.
 
Okrem spomínanej nabíjacej stanice je tu aj čerpacia stanica, autoservis, umývacia linka a tiež jediná lávka na odstraňovanie ľadu zo strechy návesov. Tých by malo na Slovensku byť oveľa viac. Tak isto je v areáli obchod s náhradnými dielmi, overovanie, montáž a servis tachografov. Čo ako šoféri oceníte po dlhej ceste je reštaurácia, možnosť využitia práčky a sušičky a určite aj samostatnej sprchy. „Snažíme sa našim klientom ponúkať služby na úrovni 21. storočia, nechceme však zaspať na vavrínoch a stále pracujeme na zlepšovaní a rozširovaní našej produktovej ponuky. Okrem klasických pohonných hmôt ponúka stále populárne LPG a plánujeme aj plničku pre autá s vodíkovým pohonom. Budúcnosť nám nie je ľahostajná a momentálne pripravujeme inštaláciu fotovoltických panelov v našom areáli, aby sme mohli využívať zelenú energiu vlastnej výroby,“ povedal Ing. Peter Hájik, konateľ EMPARKU.