Povinná výbava v podobe originálneho darčeka pre dámy vo vašom okolí? Takto by sme mohli moderne poňať blížiaci sa MDŽ. Ak ste už nakúpili, nevadí. Určite teraz nemusíte tú obrovskú čokoládu potajomky zjesť v garáži a ani zlatý náramok nevracajte naspäť do klenotníctva. Ale ak sa vám chce zviesť na vlne nápadov, tak smelo do toho!

zdroj: Phillip Morris Slovakia

A prečo to píšeme? Pretože budúci týždeň bude v znamení žien. A to môže byť pre niektorých „nočná mora“ – hádžete do Google vyhľadávača všetky možné kombinácie slov MDŽ a darček a stále nič! Čo si budeme nahovárať, veľa mužov priam neznáša nakupovanie. A teraz si to spočítajme...nežné pokolenie, mamu, sestru, babku, partnerku, manželku, kamarátku, kolegyňu, susedu a všetky ženy vo vašom okolí? Hovoríte si, to bude finančne náročný začiatok mesiaca? Ale nemusí! Čo tak susede pomôcť s nákupom alebo jej pokosiť trávnik, kolegyniam v práci priniesť na MDŽ vlastnoručne pripravený koláč, mamu alebo babku vziať do kina, manželku vziať na predĺžený víkend do niektorej metropoly alebo si s vašou drahou zájsť na zážitkový wellness? A to nie je všetko.

Nekomplikujte si to! Jednoduchosť je IN

Vyššie spomenuté sú len približné nápady, ako na to inak. A aj keď kvetom nikdy nič nepokazíte a čokoládou alebo šperkom zrejme tiež neurobíte krok vedľa, skúste sa zamyslieť nad tým, aké prekvapenie by mohlo tento rok potešiť dámu vo vašom okolí. Sníva o niečom, čo si možno sama nekúpi a nemusí to byť práve drahý darček? Ak ju obdarujete niečím takým, bude vedieť, že ju skutočne poznáte a že vám záleží na maličkostiach.

Často sú to drobnosti, okolo ktorých chodí každý deň. Môže to byť zaujímavá kniha, ktorú nemala čas si kúpiť, ale spomenula vám ju pri spoločnej káve. Alebo permanentka na hodiny tanca či do fitka, lístok do kina, poukaz na zážitky – či už ubytovanie, wellness, cestovanie alebo letenka niekam na predĺžený víkend? Pri troche šťastia môžete kúpiť letenku za pár eur. A čo tak škola šmyku? To je nielen originálne, ale aj užitočný darček.

Darček môže byť štýlový a zároveň užitočný.

Keďže je tento sviatok na prelome zimy a jari, môžeme sa inšpirovať aj predsavzatiami. Mnohé dámy si ich v januári spísali do svojho zoznamu. Teraz je správny čas sa na ne pozrieť. A vy sa pokojne inšpirujte týmto zoznamom pri výbere darčeka.

Dajte nerestiam na frak!

Dnes vám pomôžeme pri výbere konkrétneho tipu, ktorý je vhodný pre ženy – dospelé fajčiarky, ktoré by chceli urobiť niečo so svojím zlozvykom, ale doteraz nenašli riešenie. To existuje v podobe bezdymovej alternatívy. Dospelé fajčiarky, ktoré nedokážu alebo nechcú prestať fajčiť klasické cigarety, tak môžu skoncovať so svojím zlozvykom a škodlivým cigaretovým dymom, pričom pomocnú ruku im podá bezčepeľové zariadenie IQOS ILUMA. To nahrieva tabakovú náplň vo vnútri pomocou technológie SMARTCORE INDUCTION SYSTEMTM. Pýtate sa, v čom je rozdiel medzi klasickou cigaretou a bezdymovým zariadením? Zásadný a to pre zdravie dospelého fajčiara.

zdroj: Phillip Morris Slovakia

Mýtus o nikotíne a pravda o dechte

Vedeli ste, že nikotín a decht sú dve rozdielne veci? Jedným z pretrvávajúcich mýtov je, že ochorenia spojené s fajčením – a to i rakovinu – spôsobuje samotný nikotín. Existuje pritom všeobecný vedecký konsenzus, že príčinou zdravotných ťažkostí sú škodlivé látky vznikajúce pri spaľovaní tabaku. Dnes si tak ešte stále väčšina fajčiarov myslí, že nikotín je vinníkom – že je zodpovedný za tieto ochorenia. Nikotín ako stimulant síce vyvoláva závislosť, a preto nie je bez rizika, avšak jeho účinky nie sú karcinogénne.

Neničte si zdravie a pľúca dechtom

Skutočným páchateľom je decht, ktorý vzniká pri horení cigarety, pretože predstavuje zmes chemických zlúčenín a tie obsahujú karcinogénne a toxické látky nebezpečné pre naše zdravie. Práve pri bezdymových zariadeniach IQOS a aj spomínanom zariadení IQOS ILUMA sa dechtu dospelí užívatelia nemusia obávať – dôvodom je aj fakt, že namiesto dymu tieto bezdymové alternatívy produkujú aerosól a ten obsahuje výrazne nižšie množstvo škodlivých chemických látok ako cigarety.

A aj keď je najlepšie prestať s fajčením a užívaním nikotínových výrobkov úplne, nie vždy to ide „ako po masle“. Pre dospelých fajčiarov, ktorí by inak vo fajčení pokračovali, je preto lepšou voľbou siahnuť po niektorej z bezdymových alternatív ako napríklad IQOS. A tu sa naspäť vraciame k téme zlozvykov a predsavzatí, keď môžeme nejednu dospelú fajčiarku v našom okolí inšpirovať na prechod od škodlivého cigaretového dymu a dechtu k bezdymovým alternatívam. Bezdymovú novinku IQOS ILUMA navyše netreba ani čistiť. Na trh prichádza v mnohých farebných prevedeniach a štýlovom dizajne, takže poteší aj oko a nadšencov technológií.

zdroj: Phillip Morris Slovakia

A poučenie na záver?

Poznáte tento citát? „Keď dievčatá povedia v skromnosti "nie", želajú si, aby sa to chápalo ako "áno".“ Jeho autorom nie je nik iný ako slávny William Shakespeare. Takže, ak vám aj žena povie, že si darček neželá, v skutočnosti to podľa Shakespeara myslí presne opačne.

Bezdymové zariadenia IQOS nie sú bez rizika. Dodávajú nikotín, ktorý je návykový. Sú určené len pre dospelých, ktorí by inak pokračovali vo fajčení alebo užívaní iných nikotínových výrobkov.