Stále chce poraziť České dráhy a vybudovať najsilnejšieho dopravcu v ČR

Celý proces možného predaja rozbehol Regiojet už skôr - vtedy umožnil priamo konkurenčným dopravcom, ktorý o firmu prejavili záujem, pozrieť si niektoré firemné dáta. "Dostával som ponuky od dopravcov a vážne som ich zvažoval. Nechali sme ich nahliadnuť do interných údajov, naopak klasických investorov – nedopravcov – sme do údajov nepustili," vysvetľuje majiteľ Regiojetu.

"Nedávno som sa definitívne rozhodol, že niekedy firmu predám. Mám 52 rokov, nebudem tu večne. Mám dcéru, neštuduje technický odbor, takže predaj je prirodzenou voľbou. Ale určite RegioJet nepredám skôr ako za päť, skôr desať rokov. Ponuky teraz dostávam už 'len' od investorských domov, nie od dopravcov," uviedol Radim Jančura.

Pôvodne založil Student Agency v roku 1996. Predával letenky cez internet a zabezpečoval takzvané au pair pobyty v zahraničí. Odvtedy sa firma výrazne rozrástla a posunula predovšetkým do segmentu vlakovej a autobusovej prepravy.

Jančura naďalej zdôrazňuje, že z firmy chce spraviť najväčšieho dopravcu v Česku a chce tak poraziť aj České drahy ako tradičného štátneho konkurenta.

Zdroj: e15.cz