Continental predstavuje stavebnú pneumatiku čím rozširuje sortiment ContiEarth o nové radiálne pneumatiky,  spočiatku vo veľkosti 35/65 R33. Vysoká trakcia pri náročných požiadavkách na zaťaženie: LD-Master L5  traction. Stavebné stroje zvyčajne pracujú s veľkým užitočným zaťažením  a pracujú na rôznych typoch povrchov – ako je kameň, štrk  alebo sutina. Trakcia LD-Master L5 je špeciálne navrhnutá pre nakladače pracujúce na abrazívnych povrchoch, kde je prvoradá vysoká prepravná kapacita a   zabezpečenie  konštantnej prevádzkyschopnosti vozidla.

LD-Master L5 Traction je obzvlášť vhodná pre nakladače pracujúce na abrazívnych povrchoch. Vďaka optimalizovanému dizajnu bloku dezénu poskytuje LD-Master L5 Traction bezpečnú kontrolu a produktivitu pre náročné záťažové úlohy.

Vystužená 3*  kostra spĺňa  najvyššie požiadavky na nosnosť aj v najnáročnejšom teréne. Trakčný dezén L5 chráni podvozok a zaisťuje hladkú a bezpečnú prevádzku na stavbe. Pvná konštrukcia dezénového bloku poskytuje bezpečnú trakciu. Vďaka extrémne hlbokému dezénu a  ochrane bočnice je pneumatika  robustnejšia a zaisťuje dlhodobú pracovnú produktivitu. 

Pneumatika LD-Master L5 Traction umožňuje monitorovanie v reálnom čase: integrovaný snímač monitoruje teplotu a tlak v pneumatikách. LD-Master L5 Traction rozšiřuje Continental rad pneumatík ContiEarth.

Optimalizovaná životnosť vďaka digitálnemu monitorovaniu pneumatík ContiConnect 2.0

Aby sa  minimalizovali prestoje a  aby boli stroje prevadzkyschopné aj v  tých najnáročnejších podmienkach, mali by byř špeciálne pneumatiky na stavebných strojoch neustále monitorované. Pneu LD-Master  L5 je preto už z výroby vybavená integrovaným senzorom v pneumatike, ktorý  monitoruje teplotu a tlak v pneumatikách v reálnom čase a zaisťuje vždy najefektívnejší prevádzkový režim pre dlhú životnosť pneumatík. Okrem LD-Master L5 Traction predstavuje spoločnosť Continental aj  pneumatiku EM-Master E3/L3 pre stavebné/povrchové aplikácie.