Máj je mesiacom lásky, ale rovnako zostáva aj mesiacom, keď mnohí z nás pokračujú v jarnom detoxe a naštartovaní sa pri plnení výziev. Pri tom všetkom by sme nemali zabúdať na to, že aj naše okolie – či už domácnosť, alebo miesta, kde sa najviac zdržujeme, si zaslúžia nejakú tú špeciálnu „opateru“. Kým sa naše príbytky lesknú čistotou a sviežosťou, páni, priznajte sa – ako to máte s vaším autom? Doprajete aj vášmu štvorkolesovému kamarátovi špeciálnu starostlivosť pravidelne? Tak potom nezabúdajte ani na to, ako veľmi cigaretový dym dokáže znepríjemniť vašu cestu autom – cigaretový zápach sa totiž v interiéri drží doslova zubami-nechtami.

Cigaretový dym je nielen škodlivý, ale navyše znepríjemňuje atmosféru v interiéri, pri stretnutiach, ale aj počas bežných aktivít vonku. Dokáže sa svojho spoločníka „držať“ skutočne dlho. Cigaretový dym sa zostáva po ňom zápach vo vlasoch, na pokožke, cítiť ho na končekoch prstov a tiež z dychu a je nechceným spoločníkom dospelých fajčiarov a ich okolia. 

Zadymené interiéry? Preč s nimi

Domácnosť a iné interiéry dospelého fajčiara sú, žiaľ, poznačené týmto zápachom, pretože dym sa drží aj na oblečení, kabátoch a bundách. Zostáva dlhodobo cítiť na sedačkách alebo sedadlách auta. Vďaka technológiám však existuje riešenie aj pre tých dospelých fajčiarov, ktorí sa svojho zlozvyku nevedia alebo nechcú vzdať a ich okolie si túto zmenu všimne a najmä pocíti okamžite. Vďaka bezdymovým alternatívam už nehrozia dymom nasiaknuté odevy, veci ani dych.

Elegantná a štýlová IQOS ILUMA v mnohých farebných prevedeniach a modernom dizajne môže práve im podať pomocnú ruku. A oni už dnes naozaj nemusia fajčiť, aby si vychutnali tabak a navyše bez dymovej pachute.

Vedeli ste, že pri horení cigarety vzniká veľké množstvo škodlivých látok a typická spálená chuť? Alebo, že cigarety sťažujú dýchanie?  

Jedným z pretrvávajúcich mýtov je, že ochorenia spojené s fajčením – a to i rakovinu – spôsobuje samotný nikotín. Existuje pritom všeobecný vedecký konsenzus, že príčinou zdravotných ťažkostí sú škodlivé látky vznikajúce pri spaľovaní tabaku. Takto vzniká decht – zvyšok dymu po zhorení cigarety, ktorý je zmesou chemických zlúčenín s obsahom karcinogénnych a toxických látok. Nikotín teda nie je hlavnou príčinou chorôb spojených s fajčením. Tou sú škodlivé chemické látky v cigaretovom dyme, ktoré vznikajú pri horení tabaku.

Nahrievaný tabak chutí inak než cigarety

Bezdymové zariadenie IQOS ILUMA tabak iba nahrieva, nespaľuje ho. Tým zachováva jeho typickú a skutočnú chuť, súčasne však vzniká o 95 % menej škodlivín v porovnaní s klasickými cigaretami, čo však nepredstavuje zníženie rizika o 95 %. Po úplnom prechode na IQOS môžu dospelí užívatelia lepšie dýchať, ako keby pokračovali vo fajčení, čo dokazuje aj šesťmesačná klinická štúdia vykonaná v USA s 984 dospelými fajčiarmi. 

A dobrou správou pre dospelých fajčiarov je aj fakt, že aerosól sa nedrží na pokožke, vo vlasoch a necítiť ho ani z dychu či končekov prstov.​ A tak si môžu vychutnať májovú bezdymovú romantiku, ale aj príjemnú a sviežu jazdu – či už sa vyberiete na výlet, alebo pri každodenných presunoch autom.

Bezdymové zariadenia IQOS nie sú bez rizika. Dodávajú nikotín, ktorý je návykový. Sú určené len pre dospelých, ktorí by inak pokračovali vo fajčení alebo užívaní iných nikotínových výrobkov.

Zdroj foto: PMI