Renault predáva fakticky po celom svete

Celkovo Renault predáva vozidlá v 134 krajinách sveta kde je rozmiestnených dokopy takmer 12 000 predajní. Od vzniku si výroba prešla skutočne mnohými oblasťami strojárskej sféry. V prvopočiatku to boli pretekárske vozidlá, potom vojenská technika, nákladné vozidlá, autobusy, trolejbusy, železničné lokomotívy, vagóny a tak isto aj vysokorýchlostné závodné špeciály či monoposty.

Najmladším technickým prevedením súčasnej éry sú elektromobily. Tie od nástupu a začiatku predaja v roku 2010 začali valcovať Európske trhy nie len vo Francúzsku. Do popredia sa dostal Renault s EV modelmi dokonca na trhoch konkurenčne vyspelých ako je Nemecko, Taliansko, Španielsko či Portugalsko. Dnes je Renault v elektrických dodávkach líder na trhu.

Najpestrejšia plejáda elektrických úžitkových áut

Predaje Renaultu medzi ročne stúpajú kontinuálne od začiatku vstupu na „elektrický trh“. Modely ktorými v súčasnosti disponuje automobilka ZOE, Twingo, Twizzy, Kangoo Z.E., Master Z.E. sú schopné pokryť požiadavku na všetky skupiny vozidiel od malého segmentu po dodávky. Modelom ZOE, ktorý je mimochodom najpredávanejšie elektrické vozidlo v celej Európe a valcuje s prehľadom konkurentov v segmente. V súčasnosti má ZOE na trhu už tretiu generáciu daného modelu. O obľúbenosti hovoria aj predajné čísla, ktoré prekročili v roku 2020 hodnotu 84 000 predaných vozov. Na čo je dobré poukázať je nárast predaja oproti predošlému roku 2019 o 42 000 vozidiel!

Renault Kangoo je najpredávanejšia elektrická dodávka

Aj v segmente ľahkých úžitkových vozidiel si však Renault udržiava prvenstvo modelom Kangoo Z.E. ktoré prišlo na trh v roku 2010 odvtedy bolo predaných vyše 57 000 vozidiel. Z toho len tento rok 8 498. To znamená, že každé tretie elektrické úžitkové vozidlo je práve Kangoo Z.E. Nečudo, veď dojazd má podľa výrobcu až 230 km.

Okrem toho Renault mieri ešte vyššie objemnejšou skupinou v rozsahu 8 – 13 m³ ložnej plochy. Master širokú ponuku elektrických dodávok a vlastne všetkých vozidiel v pouke ukončuje. Práve pre tento model, bude zaujímavé sledovať, aký trend v predajnosti nastolí. Či úspech elektrickej dodávky predbehne aj úspechy spaľovákov. Na to či sa za danými číslami ukrývajú, štedré štátne dotácie na podporu elektromobility, alebo všestrannosť, efektívnosť, lákavý dizajn modelov ukáže neďaleká budúcnosť. No ambície do roku 2021 sú nasmerované ešte vyššie ako pre tento rok.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov