Úspešný v 50 krajinách sveta, vrátane Slovenska

Tento model ktorý sa stal veľmi úspešný už v 50 krajinách sveta. Aj na Slovensku a s obľubou po ňom siahajú malí aj väčší podnikatelia. Model dozrel do vozidla v ktorom si nájdu uplatnenie všetci a je skutočne pripravený na všetky, želanie podnikateľov rôznorodosťou v palete ponúkaných prevedení. No nie len to, pohodlie tu nájdu aj početné, až 9 členné rodiny, ktoré si ho vedia prispôsobiť svojou modularitou k vlastným potrebám.

V prevedení Trafic SpaceClass ponuka nákladový priestor 1,8 m3, čo je pre úžitkovú hodnotu vozidla dostačujúce, avšak Renault nezabudol ani pre vytvorenie maximálneho komfortu vodiča, ten má k dispozícií úložný priestor nazvaný Easy Life ktorý ponúka objem 6 l. A hlavne je v dosahu ruky miesta vodiča. Okrem tohto praktického priestoru sa v kabíne oboch verzií nachádza súhrnne až 86 litrov odkladacích priestorov. Teda pre prípadné hľadanie odloženej a zabudnutej desiaty budete musieť prekutrať už skutočný objem priestoru.

Rovnako ako je v úvodnom obrázku vidno generačný vývoj dizajnu karosérie, tu sú skice palubných dosiek každej generácie.

Ako vyzerá aktuálna 4. generácia?

Dizajnéri upravili masku a nárazníky. Vytvárajú robustnejší dojem a v spojení s FULL LED prednými svetlometmi sa jedná o nový výraz tohto modelu. Svetelný popis v tvare písmena „C“ ktorý je badateľný aj v tomto prípade predstavuje súčasnú identitu vozidiel značky Renault. Laboranti namiešali 7 inovovaných farebných odtieňov a doplnili pre dodávku netradičný nový Trafic aj o farebný tón Červená Carmin, ktorou dokáže isto zaujať aj nežné pohlavie.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Dnes ponúka 3 výkonové stupne naftových dCi motorov

Pre tých, ktorí vyznávajú výkonnú dodávku konštruktéri pripravili najsilnejší z trojice ponúkaných motorov dci 170 a dci 150, pričom práve teto dva je možné kombinovať s dvojspojkovou automatickou prevodovkou EDC. Základný model dci 110 je možné vybaviť len sériovo dodávanou manuálnou prevodovkou. Všetky pohonné jednotky spĺňajú najprísnejšiu normu Euro 6D FULL teda sa s novým Traficom môžete vybrať aj do miest s najprísnejším emisným stupňom bez obmedzenia.

Renault EasyLink vie Android Auto aj Car Play

Navigovať Vás tam bude systém EASY LINK ktorý hravo spojíte s telefónom s operačným systémom Android Auto alebo Apple Car Play a na jeho „8“ palcovej obrazovke môžete sledovať široko nastaviteľné parametre. Pri tom všetkom sa o bezpečnosť stará systém aktívneho brzdenia, varovný systém opustenia jazdného pruhu, sledovanie mŕtveho uhla a v prípade Vás navigácia dovedie do úzkej uličky hravo si elektricky sklopíte bočné zrkadlá čím „zúžite vozidlo o 30 centimetrov. V prípade najhoršieho chráni už aj dvojicu pasažierov na predných sedadlách inovovaný čelný airbag, zvyšuje pasívnu bezpečnosť posádky. Podľa prvotných správ by sa malo jednať o mimoriadne, zaujímavé vozidlo s prvkami modernosti a praktičnosti.