Portfólio Proace bude obsahovať  vozidlá so strednou, dlhou karosériou, vo verziách Combi, Shuttle, Family, VIP a ponúka nám verzie až do 9 miest na sedenie. K sortimentu úžitkových vozidiel od Toyoty Profesional nám takto pribudne Proace Verso, tým pádom rozšíri vozové parky v nízkoemisných zónach. Atraktívne pracovné auto, vysoko šetrné k životnému prostrediu okrášli nie jeden autopark moderných firiem. Svoju flexibilitu zaručuje aj s voliteľnou výbavou zabudovanej 11kW palubnej rýchlonabíjačky, preto sa posúva na vysokú úroveň komfortu spojenej s praktickosťou.

Zákazník si môže podľa vlastnej potreby vybrať z 50 kWh ( dojazd do 230 km ), alebo 75 kWh akumulátorov ( dojazd až do 330km ). Dojazd samozrejme závisí aj od externých vplyvov, ktorými sú napríklad výbava, zaťaženie, poveternostné podmienky, jazdný štýl, tlak v pneumatikách, ale to sú pochopiteľne rozdielne faktory aj pri jazde so spaľovacím motorom. Pripojením vozidla k 100 kW nabíjacej stanici dokážeme 50 kWh akumulátor dobiť za 30 minút a 75 kWh už za 45 minút na plnú kapacitu.

Bohatá výbava a nadštandardné asistenčné systémy

Pre uspokojenie zákazníkov a ich najrôznejších potrieb bude Proace Verso Elektric ponúkané vo viacerých verziách a výbavách. Bezkľúčové odomykanie umožní náhľad do precízne prepracovaného interiéru, kde nemôžu chýbať vyhrievané sedadlá, no zrak okamžite zaujme sedem palcová dotyková obrazovka ovládacieho panelu. Plne podporuje rozhranie Android Auto, ako aj Apple CarPlay na jednoduché spárovanie smartfónu a príjem rozhlasového vysielania v pásme DAB. K voliteľnej výbave patrí automatická klimatizácia a satelitná navigácia. Zaujímavý je ovládač E-toggle, špecifický pre elektrické automobily. Pomocou tohto prvku vieme meniť režimy ako parkovanie, cúvanie, neutrál, jazda a rekuperačné brzdenie. Je to taká riadiaca páka nášho elektromobilu.

Model Proace Verso Elektric bude vybavený technológiou Toyota Safety Sence, ktorá zahŕňa najmodernejšie systémy aktívnej bezpečnosti a viaceré jazdné asistenčné systémy. Sem patrí napríklad prednárazový bezpečnostný systém ( PCS ), ktorého súčasťou je tempomat, systém detekcie chodcov, systém varovania pred opustením jazdného pruhu ( LDA ), rozpoznávanie dopravných značiek ( RSA ) a automatické diaľkové svetlá. Kvôli vyššiemu komfortu parkovania, ale aj v záujme vyššej bezpečnosti sú k dispozícii predné aj zadné parkovacie senzory, cúvacia kamera s uhlom záberu 180° a pri vyššom stupni výbavy aj systém sledovania mŕtveho uhla.

Plán spustenia predaja na Slovensku

V druhej polovici roku 2021 je plánovaný predaj novej  elektrickej Toyoty na Slovensku. Cenník a kompletná špecifikácia modelu PROACE Verso Elektric budú zverejnené pred spustením predaja. Už teraz sa tešíme na prvé redaktorské testy tohto veľmi zaujímavého a sympatického úžitkovo rodinného auta.

zdroj: Toyota

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov