Do druhého najväčšieho mesta Banskobystrického kraja Scania dodala 4 kusy autokarov Citywide LF, ktoré sú poháňané 9,0-litrovým radovým vznetovým päťvalcom, ktorý je určený na spaľovanie zemného plynu CNG. Dvojnápravové autobusy ponúkajú celkovo 81 miest, z toho 29 je na sedenie. Na nástup a výstup cestujúcich slúži trojica dverí v usporiadaní 2-2-2.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Maximálny výkon motora je 206 kW (280 k) a pre lepšiu spotrebu ako aj komfort vodiča je spojený s automatickou prevodovkou ZF. Vnútri majú cestujúci pohodlie vďaka klimatizácii, USB portom na nabíjanie mobilných telefónov či bezplatnej Wi-Fi.

Aj LED svetlá

Autobusy sú nízkopodlažné a sú lakované do tradičnej červenej farby mesta Zvolen s bielym logom. Vodič bude mať k dispozícii samostatnú klimatizáciu, pohodlné sedadlo ISRI a v noci užitočné Bi-LED svetlomety. Podľa zvolenského primátora Vladimíra Maňka sa už budú cestujúci prepravovať po meste výhradne novými vozidlami. Zlepšenie komfortu pre cestujúcich je jedným z hlavných aspektov, ako ich presvedčiť na „presedlanie“ do hromadnej dopravy a práve nové autobusy sú dobrým príkladom, ako tento trend podporiť.

Zdroj: Scania