Prečo to bez PZP nejde?

PZP je zo zákona povinné a zabezpečuje krytie v prípade, že spôsobíte škodu na inom vozidle alebo majetku. Bez tohto typu poistenia by ste mohli byť vystavení finančným trestom a ďalším právnym následkom, preto je nevyhnutné mať platné PZP ešte predtým, ako sa vydáte na cestu.

Aké faktory môžu znížiť cenu PZP?

Dôvodov, prečo je cena PZP vysoká alebo naopak nízka, môže byť viacero. Veľmi vplyvným faktorom je typ a vek vozidla. Nové autá s modernými bezpečnostnými a ochrannými funkciami môžu mať nižšiu cenu PZP. Rovnako aj nižší vek vozidla a jeho kvalitné autodiely môžu prispieť k nižším nákladom na poistenie.

Prítomnosť bezpečnostných funkcií, ako sú airbagy, ABS brzdy, alarmy a sledovacie zariadenia, znižujú riziko nehôd a teda aj cenu PZP. Skúsený a zodpovedný vodič s dlhou bezúhonnou históriou má vyššiu pravdepodobnosť získania nižších sadzieb PZP. Niektoré poistenia vám ponúkajú aj svoje špeciálne zľavy, ktoré môžu výšku poistenia znížiť.

Prečo a kedy je cena krytia vyššia

Ak sme spomínali vek, mladší majitelia motorových vozidiel majú často vyššie sadzby krytia, pretože sa považujú za vyššie riziko. Vodiči s väčšou históriou nehôd môžu čeliť vyšším sadzbám PZP, pretože sa považujú za väčšie riziko. Športové vozidlá s vyšším výkonom môžu mať vyššie náklady na poistenie kvôli zvýšenému riziku nehody. Ak často používate vozidlo na dlhé vzdialenosti, môže to zvýšiť pravdepodobnosť nehody a teda aj cenu PZP.

Vyberte si PZP online

Aby ste si hľadanie vhodného krytia a jeho optimálnej ceny mohli čo najviac uľahčiť a dobre premyslieť, odporúčame vám vyskúšať moderné PZP online.

Ide o webovú platformu, prostredníctvom ktorej si môžete ponuky povinného zmluvného poistenia od všetkých poisťovní prehľadne a bez potreby cestovania pozrieť v pohodlí domova. Konkrétne ponuky sa dajú navzájom porovnať na základe jednotlivých sadzieb a s pomocou inteligentnej kalkulačky si po zadaní dôležitých parametrov vypočítať výslednú sumu krytia s možnosťou uzatvorenia zmluvy.

Je to veľmi jednoduché a intuitívne riešenie, ktoré vám šetrí nielen peniaze, ale rovnako drahocenný čas, ktorý môžete využiť na iné a dôležitejšie príležitosti.

Zdroj obrázka:NONGASIMO/Shutterstock.com