Výhody, ktoré vám prinesie jednoduchý výber PZP online

Autonehody sa stávajú neustále, bez ohľadu na to, kde aktuálne jazdíte. Ak ale spôsobíte dopravnú nehodu vy, môžete byť zodpovedný za všetky náklady s ňou spojené. To zahŕňa právne poplatky, liečebné náklady a ušlý príjem. Bez určitých typov krytia by ste tieto náklady pravdepodobne zaplatili z vlastného vrecka. 

Ak máte povinné zmluvné poistenie, môžete sa zásahom do rodinného alebo firemného rozpočtu vyhnúť, pretože do určitej výšky tieto škody za vás hradí vami zvolená poisťovňa. Vybrať si preto kvalitné PZP online nie je určite na škodu. Ak sa stanete účastníkom nehody, za škody spôsobené platíte vďaka uzatvorenému povinnému zmluvnému poisteniu minimálne sumy. 

Poistenie vám tiež pomôže vyhnúť sa znehodnoteniu vášho vozidla a znížiť straty, ak si ho pripoistíte pred vandalizmom alebo živelnými pohromami. V mnohých prípadoch vás dobré poistenie auta chráni aj pred súdnym sporom, aj keď niekomu spôsobíte značnú škodu na majetku. Poistenie vás ochráni a pomôže vám pri škodách, ktoré voči vám pri nehodách vznášajú iní. V mnohých prípadoch dokonca aj to najlacnejšie dobré PZP pokrýva dokonca trovy právneho zastúpenia.

Pozor na faktory, ktoré ovplyvňujú cenu poistenia auta

Zdá sa vám ponúkané poistenie drahé? Dôvodom môžu byť viaceré faktory, ktoré výšku výslednej sumy ovplyvňujú. Patria medzi ne: 

Vek vozidla, ktoré ak je staršie, jeho poistenie môže byť lacnejšie. Dôvodom je vyššia trhová hodnota nových vozidiel, takže logicky bude ich oprava alebo výmena náhradných dielov drahšia a u tých starších lacnejšia. 

Značka alebo model auta ovplyvňuje výšku poistenia tiež. Poistenie niektorých vozidiel je drahšie ako iných. Luxusné a športové autá majú zvyčajne vyššie poistné, pretože ich trhová hodnota je tiež vyššia.

Riziko krádeže. Niektoré vozidlá pravidelne uvádzajú zoznamy často kradnutých vozidiel, takže ak vlastníte jedno z nich, možno budete musieť zaplatiť vyššiu sumu poistky.

Nehodovosť, región, v ktorom máte auto prihlásené, váš vek a iné ďalšie faktory môžu tiež výšku výslednej sumy poistenia ovplyvniť. 

Všetko si ale môžete bez cestovania a straty času i peňazí premyslieť a vybrať poistenie online v pohodlí domova. Stránka MojePZP je vám k tomuto účelu plne k dispozícii.

zdroj: Shutterstock.com/Jakub Krechowicz