Nad týmto modelom by náročnejšia klientela možno ohrnula nos, nás ale zaujal. Prečo? Máme totiž pocit, že by si ho bežný Slovák mohol zamilovať a zžiť sa s ním viac než rýchlo. Má v sebe z každého rožka troška. Je jednoduchý a elegantný. Hlavne ale stále ponúka to najdôležitejšie. Možnosť cestovať, spoznávať nové kúty sveta či žiť v prírode, vnímať jej krásy a mať ju doslova na dosah ruky. 

Ak sa ale považujete skôr za milovníka klasických kempingových areálov a prítomnosť (v mnohých prípadoch enormná) iných fanúšikov tohto štýlu vám neprekáža, aj v takom prípade má pre vás model nemeckého výrobcu karavanov a obytných automobilov čo ponúknuť.

Carado CV 640

Talianska DNA

Základ konštrukcie CV 640 vychádza z dobre známej a overenej platformy Fiatu. Konkrétne modelu Ducato, pričom jadrom je agregát so zdvihovým objemom 2,3 litra a výkonom 120 koní. Výrobca ponúka aj silnejšie varianty motorov z rodiny Multijet a to „dva-trojku“ naladenú na 140, 160 alebo až 180 koní. Základná pohonná jednotka možno neoslní svojimi výkonovými charakteristikami, asi ale nemusíme pripomínať, že s obytným automobilom nikto normálny rýchlostné rekordy trhať nebude. 

S najslabšou motorizáciou spolupracuje výlučne manuálna prevodovka. Ak chcete automat, konkrétne 9-stupňový, objednať si ho môžete. Je ale k dispozícii len pre spomínané silnejšie preplňované naftové štvorvalce. Prax dokázala, že Multijety nepatria medzi extrémnych konzumentov nafty, a tak aj so základnou 75-litrovou nádržou dokážete pokryť relatívne veľký akčný rádius svojich cestovateľských plánov. Ak by to ale bolo málo, výrobca ponúka alternatívu v podobe 90-litrovej nádrže.

Samozrejmou súčasťou výbavy tohto automobilu je ABS, ESP či ASR a o bezpečnosť sa starajú aj predné airbagy. Dnes neodmysliteľnou súčasťou moderných vozidiel je aj denné svietenie, centrálne zamykanie, palubný počítač a v neposlednom rade veľmi praktický asistent rozjazdu. Toto všetko tu nájdete. 

Carado CV 640

Krása jednoduchosti

Čo nám naopak v základnej výbave trochu chýba, sú minimálne zadné parkovacie senzory, ale môžete si za ne pochopiteľne priplatiť. Cestujúci vpredu si budú hovieť v otočných sedadlách a celkovo tento model ponúka štyri miesta na sedenie.

Obytná časť modelu CV 640 poskytne svoje služby dvom dospelým a jednému menšiemu potomkovi. Pri celkovej dĺžke 636 cm nájdete vzadu lôžko, ktoré je možné rozšíriť akousi vložkou. Práve tá vytvorí jednoliatu plochu a miesto pre dieťa uprostred. Samozrejme, pod „posteľou“ nájdete hromadu odkladacieho priestoru a poteší tiež značný počet skriniek vo výške hlavy. 

Svetelnú pohodu zaobstarávajú polohovateľné bočné okná so sieťkami proti hmyzu, dve strešné okná a okná s roletkou v zadných dverách. Konektivitu pre vašu osobnú elektroniku zabezpečuje zásuvka USB a nechýba ani 12-voltová zásuvka. Medzi prednými sedačkami a pevnými sedačkami pre posádku výrobca umiestnil variabilný stôl ako miesto, kde si rodinka dopraje spoločné jedlo alebo zahrá spoločenské hry.

Carado CV 640

Všetko dôležité po ruke

Tepelnú pohodu v prípade nepriaznivého počasia zaobstará plynové vykurovanie Truma Combi s integrovaným 10-litrovým bojlerom. Za príplatok je potom dostupný výkonnejší systém Truma Combi 6E. Plynový sporák zásobujú dva 11-kilogramové zásobníky na propán-bután, umiestnené v samostatnej skrinke. Svoje kulinárske umenie môžete predviesť aj vďaka kuchynskej linke vybavenej nerezovým drezom so skleneným krytom. A aby ste do hrncov na dvojplatničke lepšie videli, máte k dispozícii osvetlenie LED nad celou pracovnou doskou. 

Apropo, diódy nájdete v interiéri tohto vozidla prakticky všade. Ich energetická náročnosť je minimálna a tak šetria energiu batérie AGM s kapacitou 95 Ah. Carado však opäť rozumne ponúka aj druhý, príplatkový akumulátor s rovnakou kapacitou. Navyše vďaka kontrolnému panelu budete mať potrebné informácie vždy na očiach. Aby si rodinka mohla správne vychladiť svoj obľúbený nápoj či uchovať potraviny v chlade, máte k dispozícii chladničku s objemom 84 litrov. A o dodávku vody sa postará nádrž s objemom 100 litrov.

Carado CV 640

Postará sa o váš zovňajšok

Pokiaľ ide o hygienu, Carado ponúka samostatnú mini kúpeľňu situovanú v strede automobilu a napriek svojim rozmerom má všetko potrebné. Pevné umývadlo i WC transformovateľné na sprchovací kút. Vaša nežná polovička si iste rada upraví zovňajšok pred skrinkou so zrkadlom,  ktoré je opäť osvetlené LED. Priestor kúpeľne je odvetrávaný oknom so sieťkou, takže ochráni aj pred dotieravým hmyzom. Mimochodom, výrobca avizuje sedemročnú záruku na svoju konštrukciu.

Čo viac si želať pri kempovaní? Snáď už len teplé leto. Spoločné nezabudnuteľné chvíle v kruhu rodiny či blízkych máte v Carade CV 640 tak nejako automaticky. Alebo že by predsa len aj niečo viac materialistické? A čo tak prídavné lôžko pre štvrtého člena posádky? Alebo parádne čalúnenie interiéru v odtieni Arctica? Krásny metalický lak alebo elegantné 16-palcové disky. Alebo... Je skutočne z čoho vyberať. Pri konfigurácii modelu CV 640 si všetci členovia rodiny prídu na svoje. Jedno je ale isté. Leto sa blíži a toto je príležitosť na adekvátnu prípravu.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 16 obrázkov

zdroj: Carado