Ford Transit patrí medzi najobľúbenejšie ľahké úžitkové autá na európskom trhu. Popri veľkom formáte sa dobre predáva aj jeho menší variant, ktorý nesie prívlastok Custom. Od jeho premiéry ubehlo desať rokov. Čoskoro preto dostane ďalšiu generáciu, ktorú predznamenáva elektrická verzia. Výrobca ju zatiaľ ukázal v predpremiére.

Modrý ovál si zatiaľ väčšinu detailov necháva pre seba, nateraz zverejnil len exteriérové fotografie a krátke video. Zábery ukazujú vozidlo zo všetkých strán. Oproti predchodcovi má väčšiu prednú masku, ktorá je v tomto prípade slepá a obsahuje výraznú štruktúru. Zoštíhlené LED svetlomety sú na hrane kapoty prepojené tenkým pásom.

V susedstve falošného grilu sa nachádzajú dvierka skrývajúce nabíjací konektor. Elektrická verzia sa okrem toho vyznačuje štítkami a tiež absenciou výfukovej koncovky. Zadná časť populárnej dodávky sa zásadne nemenila, no obsahuje nové diódové svetlá. Do interiéru nás zatiaľ americká automobilka nepustila.

O technike prezradil Ford len zopár detailov. Ako uvádza, na jedno nabitie má E-Transit Custom prejsť 380 kilometrov. Má pritom podporovať rýchle čerpanie energie jednosmerným prúdom. Výrobca zároveň avizuje, že jeho batéria môže slúžiť aj na pohon externých zariadení. Toto riešenie už využíva elektrických pick-up Ford F-150 Lightning

Na začiatok výroby si počkáme

Úžitkový elektromobil príde s viacerými verziami karosérie a nepochybne ponúkne aj osobné vyhotovenia. Časom by mali paletu obohatiť naftové exempláre. Oficiálny debut modelu E-Transit Custom sa má odohrať v septembri, kedy sa dozvieme viac. Na príchod vozidla do predajní si však ešte počkáme. Jeho výroba sa začne až v druhej polovici budúceho roka, prebiehať bude v Turecku.

Zdroj: Ford, Carscoops

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 18 obrázkov