International Van of the Year, častejšie a skrátene uvádzané ako IVOTY pridelilo svoje ocenenie značke Renault už štvrtý raz. Doterajšími laureátmi boli Master (1998), Trafic (2002) a Kangoo Z.E. (2012). Odovzdanie ceny prebehlo počas veľtrhu Solutrans vo Francúzskom Lyone. Do rúk Marka Sutcliffa, šéfa divízie ľahkých úžitkových áut ju odovzdal  predseda poroty IVOTY Jarlath Sweeney.

„Rád by som poďakoval celej európskej porote za to, že zvolila nový Renault Kangoo Van za dodávku roka," oznámil Mark Sutcliffe. Toto ocenenie si veľmi vážime a berieme ho ako odmenu pre celý tím za úsilie, ktoré venovali navrhu, vývoju a výrobe našej dodávky podľa najvyšších štandardov kvality. Postavili sme ju tak, aby zlepšila každodenný život našich zákazníkov. Toto prestížne ocenenie zároveň považujeme za uznanie 120-ročnej tradície Renaultu a know-how v segmente ľahkých úžitkových vozidiel.“

A prečo bodovalo práve Kangoo? Porota ocenila jeho príspevok k efektivite prevádzky, bezpečnosti, udržateľnosti a ekologickým štandardom. So systémom „Open Sesame by Renault“, posuvnými dverami, ktoré ponúkajú až 1,45 m široký vstupný otvor, sa Kangoo Van môže pochváliť bezkonkurenčný nápadom, ktorý je rovnako užitočný ako šikovný. Od roku 1997 francúzska automobilka vyrobila 4,3 milióna kusov modelu Kangoo v rôznych verziách, v troch generáciách. Okrem hlavnej továrne v Maubeuge sa Kangoo produkuje aj v závode Santa Isabel v Córdobe v Argentíne.

Kangoo Van je určený pre...

Samozrejme veľkých zákazníkov a ich flotilové parky, živnostníkov i majiteľov firiem s vysokými nárokmi, ktorí hľadajú vozidlo schopné prispôsobiť sa rôznym požiadavkým. Také, ktoré sa môže pochváliť najnovšími technológiami, a aby zároveň vyhovovalo obchodným potrebám klientov. V štandardnej verzii sa môže pochváliť nákladovým priestorom 3,9 m3, maximálnym užitočným zaťažením 600 kg, ktoré je možné zvýšiť až na 800 kg v rámci voliteľných úprav a schopnosťou ťahať brzdené prívesy s hmotnosťou 1500 kg. Kangoo zároveň ponúka ergonomicky optimalizovaný interiér so zlepšeným tepelným a akustickým komfortom, samozrejme pre troch cestujúcich. Kabínu je tiež možné zmeniť na mobilnú kanceláriu sklopením stredového operadla.

Čo všetko ešte ponúka?

  • Najmodernejšiu konektivitu s novým multimediálnym systémom Easy Link s 8-palcovým displejom, inteligentnou dokovacou stanicou pre telefóny, 15-wattovou bezdrôtovou nabíjačkou, handsfree kartou uľahčujúcou, ale tiež dva USB porty a dve 12-voltové zásuvky.
  • Dvanásť bezpečnosných systémov najnovšej generácie, vrátane kontroly priestoru za vozidlom, aktívne núdzové brzdenie, elektronickú pomoc pri jazde s prívesom, adaptívny tempomat i asistenta, ktorý vás udrží v jazdnom pruhu.
  • Benzínové motory 1.3 TCe a naftových agregáty 1.5 Blue dCi, dostupné so 6-stupňovou manuálnou alebo 7-stupňovou automatickou prevodovkou EDC. Spotreba? Od 4,8 do 6,1 litra nafty alebo benzínu na 100 kilometrov.

Nový Kangoo Van bude dostupný aj v elektrickej verzii už na jar 2022. Predĺžená verzia však príde o niečo neskôr.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov