Nový Fiat Ducato má upravený vzhľad

Prednú masku dopĺňa nové logo a hlavne plne diódové svetlomety. Tie majú až o tretinu lepšiu svietivosť v stretávacom aj diaľkovom režime a takzvané dynamické smerovky. Masku je možné vylepšiť napríklad plastovým krytom pri prednom nárazníku, ktorý môže byť v čiernej alebo šedej farbe. Karoséria tiež môže mať nové farebné odtiene.

Kompletne nový interiér

Nový interiér ponúka niekoľko zásadných noviniek. Pýchou je nový volant, digitálny prístrojový panel a 10-palcové rádio s navigáciou s fullHD rozlíšením. Nový prístrojový panel za volantom dostal sedempalcový TFT farebný displej, na ktorom vodič nájde informácie k asistenčným systémom, výstup z navigácie, rádia a mnoho iných užitočných informácií. Pokiaľ ide o bezpečnosť, v novom Ducate pribudol adaptívny tempomat, systém automatického núdzového brzdenia, technika schopná rozpoznať chodcov, digitálne spätné zrkadlo, 360-stupňové parkovacie senzory, poloautomatické parkovanie, elektronika schopná kompenzovať poryvy bočného vetra či asistent pre jazdu v kolónach.

Fiat už viac ako štyridsať rokov vyrába vozidlá vhodné na prepravu tovaru, osôb a dokáže zabezpečiť aj špecifické, individuálne potreby zákazníkov. Po poslednej modernizácii je kabína komfortnejšia a v Ducate sa celkovo myslelo na praktické prvky výbavy. V žiadnom prípade nezaostáva ani po stránke bezpečnosti a vďaka novým pokročilým asistenčným systémom má vodič k dispozícii dokonca aj technológiu čiastočne autonómnej jazdy.

Nové motory MultiJet3 boli navrhnuté pre ľahké úžitkové vozidlá a sú dostupné v štyroch výkonových verziách:

120 koní (88 kW) pri 3500 ot./min., 320 Nm pri 1400 ot./min.
140 koní (103 kW) pri 3500 ot./min., 350 Nm pri 1400 ot./min. 
160 koní (118 kW) pri 3500 ot./min., 380 Nm pri 1500 ot./min.
180 koní (132 kW) pri 3500 ot./min., 380 Nm pri 1500 ot./min. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Samozrejmosťou je možnosť zvoliť si manuálnu alebo 9-stupňovú automatickú prevodovku. V oboch prípadoch výrobca tvrdí, že ponúka čo najnižšiu spotrebou paliva v triede a veľmi nízku vnútornú hlúčnosť v kabíne.

Ducato si v spoločnosti Auto-Impex s.r.o. môžete prísť vybrať v rôznych stupňoch výbavy a farieb. Okamžite k odberu vo februári 2022 majú viac než 40 skladových vozidiel nielen v obľúbenej bielej ale aj atraktívnej antracitovej farbe karosérie. Cenníková cena modernej, veľmi rozšírenej a obľúbenej dodávky začína na čiastke 22 300 eur bez DPH. K dispozícii sú však i skladové vozidlá s cenami od 20 550 eur bez DPH.

Auto-Impex svojim klientom ponúkne nielen predaj a servis vozidla, ale tiež komplexné služby, aby sa zákazníci mohli venovať svojmu biznisu. Na požiadanie zabezpečia:

• schválenie financovania priamo v predajni
• havarijné aj povinne-zmluvné poistenie vozidla
• výkup starého vozidla protihodnotou
• komplexné servisné služby, karosáreň i špeciálne nadstavby

zdroj: AUTO-IMPEX