Takto upravený model budete môcť vidieť na výstave Caravan Salon v nemeckom Wesselingu v termíne od 25. augusta do 3. septembra. Nissan Primastar Seaside by Dethleffs skrýva za krkolomným názvom množstvo „vychytávok“ v kompaktnom balení.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Karavan bol vyvinutý v spolupráci so špecialistom Dethleffs. Kompaktné rozmery s dĺžkou 5,08 m, výškou 2,04 m a šírkou 1,96 m síce nemusia vzbudzovať, že vnútri je veľký priestor, ale vďaka flexibilnému usporiadaniu miest je opak pravdou.

Až 4 lôžka na spanie

Na palube je kuchynka, 6 miest na sedenie a 4 lôžka na spanie. Dve sú umiestnené pod výsuvnou strechou, ktorá je pre tieto karavanové domy na kolesách už tak trocha typická. Vďaka nej si totiž veľmi jednoducho zväčšujete obytný priestor. Koľajnicový systém zapustený v podlahe umožňuje modulárne sedenie, pritom 4 zo 6 sedadiel je možné úplne odstrániť z vozidla. Pohonnou jednotkou je dvojlitrový vznetový štvorvalec s 110 kW (150 k) alebo 125 kW (170 k). Obe verzie si budete môcť kombinovať s manuálnou alebo dvojspojkovou 6-stupňovou prevodovkou. Naše slovenské ceny zatiaľ nie sú stanovené, v Nemecku sa vozidlo predáva od necelých 58 tisíc eur s DPH.

Zdroj: Nissan