Vo švajčiarskom Berne práve prebieha výstava Suisse Caravan Salon 2021, na ktorom okrem iných firiem nájdete aj domácu spoločnosť Sortimo. Jej sortiment či meno v našich končinách veľmi známe nie sú, časom by však mohli byť, spojila totiž svoje sily s automobilkou Mercedes.

Pre najnovší Citan vychádzajúci z Renaultu Kangoo vám Sortimo dodá na mieru postavený strešný stan, ktorý v kombinácii s nedávno predstaveným paketom VanEssa vytvorí neuveriteľne účelný malý obytný automobil.

Priestor na toaletu či sprchu v ňom samozrejme nenájdete, ale inak jeho batožinový priestor ponúka všetko potrebné. V zadnej sú ukryté nábytkové moduly s hmotnosťou 60 kg, ktoré ukrývajú drez s tečúcou vodou, plynový sporák, zásuvky na kuchynské potreby a za príplatok dostanete i chladničku.

2 + 2

Zadné sedadlá môžete sklopiť a spolu s matracom dostanete lôžko s rozmermi 2020 x 1510 mm. Toľko k systému VanEssa. Sortimo vám k nemu pridá spomínaný stan s rozmermi 2400 x 1400 mm a od tej chvíli môžu spať „na palube“ štyria dospelí. Látka je samozrejme nepremokavá, nad vchodom nájdete striešku, nechýbajú dve okná so sieťkami proti hmyzu, a aby ste pri nastupovaní či vystupovaní nemuseli predvádzať horolezecké cviky, dostanete k dispozícii aj hliníkový rebrík.

Sortimo hovorí, že inštalácia stanu na strechu trvá len niekoľko minúť, a pretože je demontovateľný i spomínaný modulárny systém VanEssa, z Citanu môžete mať cez týždeň praktickú osobnú dodávku alebo čisto úžitkové auto a pred víkendom z neho podľa potreby a plánov urobiť mikro-karavan. A ak budete mať namierené úplne mimo civilizáciu, Švajčiari vám za príplatok dodajú i mobilný solárny systém s prenosnými akumulátormi.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

zdroj: Mercedes