Ani Mercedes si samozrejme nenechal ujsť práve prebiehajúcu medzinárodnú výstavu Caravan Salon 2021 v Düsseldorfe, kde dorazil aj so svojim pravdepodobne najväčším ťahákom – úplne novou generáciou modelu Citan. 

Tento automobil sme vám pomerne detailne predstavili pred pár dňami a kto čítal pozorne, môže sa pochopiteľne pýtať, čo hľadá koncern Daimler s úžitkovým Citanom na akcii zameranej na obytné automobily a karavany. Nuž, Nemci boli tentoraz skutočne rýchli, pretože si do Düsseldorfu pripravili pozoruhodné prevedenie novinky s modulárnym systémom nazvaným VanEssa.

Citan VanEssa

60 kg výbavy + matrac

Citan (navyše s kratším štandardným rázvorom 2716 milimetrov) nie je žiadne obrie auto, napriek tomu v ňom však Mercedes našiel miesto na pár užitočných vecí. Kempingový model má v zadnej časti integrovaný modul s hmotnosťou 60 kilogramov, ktorý okrem iného obsahuje kuchynku s plynovým sporákom, dres s trinásťlitrovou nádržou na vodu, chladničku s objemom 31 litrov a zároveň množstvo zásuviek a schránok na kuchynský riad i zásoby potravín. To ale nie je všetko.

Systém VanEssa obsahuje i lôžko, ktoré „vyrobíte“ zo sklopených zadných sedadiel a spomínaného modulu s kuchynkou. Navrch vám Mercedes pribalí kvalitný matrac, a aj keď výsledné rozmery postele (115 x 189 centimetrov) možno nie sú najväčšie, dvom priemerne vysokým dospelým to stačiť bude. 

Citan VanEssa

Čo nám zatiaľ chýba, je cena novinky a termín jej uvedenia na trh. Predpokladáme ale, že Mercedes tieto informácie čoskoro doplní. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 20 obrázkov

zdroj: Mercedes