Čudné je aj to, ako sa firma k jedinému prototypu správa. Autobus stojí stále na tom mieste, kde prebiehal prvý test. Opustený je už viac než tri mesiace. 

Už pár dní po prvej jazde, pri ktorej prešiel TEB pár stoviek metrov a navyše iba rovno, sa začali objavovať pochybnosti. Jednak preto, že technické spracovanie autobusu a niektorých súčasti bolo vraj veľmi diskutabilné. To by sa však dalo pochopiť, keďže je to stále len prototyp. Viac otázok vyvolala reakcia mesta Čchin-chuang-tao, v ktorom sa odohral prvý test. Mesto sa od celého projektu dištancovalo a spolu s ním aj Univerzita Shanghai Jiaotong. Hlavný konštruktér Song Youzhou ale v minulosti tvrdil, že s univerzitou a mestom spolupracuje. 

TEB komplikuje dopravu miestnym obyvateľom.

Autobus akúrat blokuje cestu 

Čudné je aj to, ako sa firma k jedinému prototypu správa. Autobus stojí stále na tom mieste, kde prebiehal prvý test. Opustený je už viac než tri mesiace. Okrem toho momentálne spôsobuje to, čo mal pôvodne riešiť, teda dopravné obmedzenia. Konštruktér si na prvú jazdu prenajal kúsok verejnej cesty. Prenájom mal skončiť 31.8.2016, no zmluvu predĺžili o ďalší rok. V septembri mali totiž spustiť ďalšie testy. Samozrejme, nič sa tu nedeje. Navyše sa obyvatelia sťažujú, že nemôžu cestu normálne používať, keďže je tu TEB stále odstavený aj s nástupišťom a ostatnými časťami. Uvidíme, ako to celé dopadne. Zatiaľ to naozaj vyzerá na podvod. No možno sa mýlime.

zdroj: Shanghaiist