Vylepšenia radu Sportsman 570

Prvou z noviniek je zosilnenie podvozku, ktorý je teraz dvakrát tuhší, aby sa zabezpečilo lepšie manévrovanie a ovládateľnosť. Okrem toho odpruženie s dvojitým A – ramenom, nezávislé zadné odpruženie so zdvihom až 24,1 cm a utesnené puzdrá pre dlhšiu životnosť. Tie majú za úlohu pohlcovať nerovnosti a vyjazdené koľaje pre plynulejšiu jazdu a to v modely Touring určite ocení dvojčlenná posádka. Pohon všetkých kolies True – On – Demand (AWD) vám má dodať istotu pri prejazde náročným terénom.

Zároveň detekuje preklz pneumatík pri rôznych podmienkach a povrchoch, hneď pri zistení preklzu pošle viac výkonu na všetky štyri kolesá, aby zaistil lepšiu trakciu a kontrolu. Určite bude treba aj brzdiť, takže pribudol vylepšený motorový brzdný systém (EBS), aktívna kontrola zjazdenia svahu (ADC) a elektrický posilňovač riadenia Multi – Select (EPS) s nastaviteľnou úrovňou. Ak máte radi skoré ranné alebo nočné dobrodružstva, určite využijete nový LED modul a svetlomety. Nové modely Sportsman dostali pohodlné papuče v podobe 25 palcových pneumatík na 12 palcových kolesách. (niektoré modely za príplatok 14 palcové). Okrem nového agresívneho dizajnu je možnosť montáže až 90 kompatibilných doplnkov, vrátane pluhových systémov Glacier, čelných skiel Lock & Ride, nákladných boxov či nárazníkov a prídavných svetiel. A čerešničkou na závervyhrievané sedlá pre posádku a rukoväte pre vodiča a madlá pre spolujazdca.

Sportsman Touring 570

Vyznačuje sa väčším pohodlím a lepšími trailovými schopnosťami. Stavia na jazdných vlastnostiach modelu Sportsman s pridanými funkciami pre väčšie pohodlie. Ponúkne všestrannosť pri sólo jazde ale aj vo dvojici. O pohodlie sa postarajú nové mäkšie sedáky z nového materiálu, navyše ten spolujazdcov jednoducho zložíte (len model SP) a môžete ho využiť na prevoz nákladu. Viac odkladacieho priestoru, vám ponúkne utesnený odkladací priestor s objemom až 41,6 l. Je to vďaka 23 l zadnému úložnému priestoru, ktorý je integrovaný pod zadným nosičom. Touring sa dodáva aj s nástavcom na predný nosič, ktorý zvyšuje užitočnú kapacitu pre náklad a teda sa môžete vybrať na celodennú výpravu. Môžete ho mať v dvoch farbách a to White Lightning alebo Spriengfield Blue. Model 2024 začína na 11 tisíc eurách.  

Sportsman 570 X2

X2 môžete dostať už v troch prevedeniach a každé má svoju špecifickú farbu a to X2 570 EPS vo farbe Sage Green, X2 570 Nordic Pro Edition vo farbe White Lightning a X2 570 LE Black Edition vo farbe Onyx Black. X2 vo všetkých prevedeniach, je pripravený na plnenie náročných každodenných úloh, no stále zvládne aj poriadne výpravy. Čo sa práce týka, dostal sklápací box s nosnosťou 181 kg s rýchloupínacou funkciou, pre ľahké uvoľnenie. Navyše zvládne utiahnuť až 290 kg nebrzdený príves a až 830 kg brzdený.

Ďalšou zaujímavou funkciou X2 je funkcia pomalej jazdy pre manévre vyžadujúce presnosť ako napríklad postrekovanie. Navyše modely SP sú dodávané s navijakom HD s ťažnou silou 1588 kg, ktorý je navrhnutý spoločnosťou Polaris, takže doslova si dokážete odstrániť čokoľvek vám bude stáť v ceste. Dostatok miesta na uloženie náradia zabezpečí aj sklápacie sedadlo plus nový úložný priestor pod predným nosičom. Novinkou je Turf Mode, ktorý odomkne zadný diferenciál a vy tak budete môcť lepšie prechádzať utiahnuté zákruty. Vo verzií Nordic Pro Edition dostanete možnosť jazdných režimov (Work, Standard a Performance), spolu s ťažným navijakom s výkonom 1588 kg so syntetickým lanom, systémom predhrievania motora, návleky na ruky. Verzia Nordic Pro ma 14 palcové zliatinové kolesá a 26 palcové pneumatiky Maxxis v základnej výbave. Verzia X2 570 LE má 14 palcové kolesá a odolné 26 palcové šesťvrstvové pneumatiky CST. Cena modelu 2024 začína na 13 tisíc eur. 

Sportsman 6x6 570

Základný model môžete dostať vo farbe Sage Green a model Nordic Pro Edition vo farbe Black Pearl, som zvedavý či bude jazdiť lepšie ako čierna perla Jacka Sparrowa. Nová generácia 6x6 je vybavená pevným sedadlom spolujazdca, sklápacím boxom s integrovanými viacbodovými D – krúžkami a nosnosťou 362 kg. Dostal aj 19 litrový utesnený predný úložný priestor pre uloženie náradia či nákladu. Vďaka rozchodu kolies, ktorý je 124,2 cm zvládne prejsť aj užšie chodníky. Rovnako aj 6x6 dostala AWD pohon True – On – Demand s detekciou preklzu kolies. Vo verzií Nordic Pro Edition má nový predný chránič a navijak HD so silou 1588 kg so syntetickým lanom a rovnako aj vyhrievanie rúk, chránič rukovätí a jazdné režimy (Work, Standard a Performance). Model 2024 začína na 18 tisíc eur.