Môžete mu hovoriť nosič náradia alebo univerzálna pracovná plošina, každopádne Robocut2 RC40 je diaľkovo ovládaný čiastočne robotizovaný stroj určený prevažne na spracovanie trávy, kríkov, menších stromov, skrátka nižšieho porastu, ale môžete s ním kľudne odhŕňať aj snehovú pokrývku.

Stage V aj bez AdBlue

Novinka je dielom britskej spoločnosti McConnel a vo výrobnom programe sa zaraďuje doprostred medzi vyššie uvedené typy. Ako sme už spomínali, o jeho pohon sa stará trojvalcový dieselový motor Yanmar s maximálnym výkonom 40 koní pri 3000 otáčkach za minútu a najvyšším krútiacim momentom 105 newtonmetrov. A pretože pracuje s filtrom pevných častíc, plní momentálne najprísnejšiu emisnú Stage V aj bez systému selektívnej katalytickej reakcie (SCR).

nosič náradia

Vznetový agregát má k dispozícii nádrž na palivo s objemom 21 litrov a je spojený s hydrostatickým pohonom. Ten využíva 11-litrovú olejovú náplň a podľa voľby režimu sa pohybuje maximálnou rýchlosťou buď do 4 km/h alebo 7 km/h.

Robocut2 RC40 je bez nástavcov dlhý 1960 mm, široký 1310 mm a vysoký len 1120 mm. Má hmotnosť ako menší osobný automobil, presnejšie povedané 1150 kilogramov, rázvor medzi krajnými nápravami je 1192 mm a je postavený na dvoch gumových pásoch. Na tých obyčajných je jeho pracovný uhol úctyhodných 40 stupňov, ak ale použijete pásy s hrotmi, bez problému sa bude pohybovať aj po svahoch s náklonom 55 stupňov.

Jeho predný záves zvládne náradie s hmotnosťou 550 kg, má zdvih v rozsahu mínus 300 alebo plus 400 milimetrov a výrobca odporúča lišty Flailhead s pracovnou šírkou od 1,3 do 1,6 metra. Ovládanie nosiča schopného upravovať diaľničné násypy, železničné vlečky, brehy riek či akékoľvek iné strmé svahy, je diaľkové. 

Samotný ovládač Hetronic pracuje s frekvenciou 434 MHz a má dosah 150 metrov, takže operátor môže stroj obsluhovať z bezpečnej vzdialenosti. Zariadenie disponuje prehľadným displejom zobrazujúcim základné informácie (otáčky motora, stav nádrže...) a je napájané dobíjacími akumulátormi, pričom zákazník dostane dve sady, a kým jednu používa, druhá má nabíjačku priamo na stroji. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 8 obrázkov

zdroj: McConnel, Topagri