V ponuke vyradených autobusov isto zaujme pozornosť dopravných nadšencov povestná Karosa B 741 NGST, ktorá má odjazdených 425 tisíc kilometrov. Na auto veľa, vo svete autobusov nič neobvyklé. Napokon, jeden z ponúkaných autobusov SOR C 10,5 má na svojom konte už 1,1 milióna najazdených kilometrov, píše TASR.

„Odpredaj je realizovaný formou verejnej obchodnej súťaže. Minimálna kúpna cena vozidiel je od 800 do 2500 eur v závislosti od aktuálneho technického stavu,“ uvádza Martin Chlebovec z dopravného podniku hlavného mesta.

Prihlásiť sa musíte čoskoro

Ak vás táto ponuka zaujala, dopravný podnik zverejnil zoznam ponúkaných autobusov na svojom webe. Dajte si však pozor – musíte sa poponáhľať, prihlásiť sa do obchodnej súťaže je možné len do začiatku budúceho týždňa, do pondelka 14. augusta.

Spravidla si vyradené autobusy kupujú práve fanúšikovia dopravy, zberatelia či napríklad iní dopravcovia. Pokiaľ sa nedostanú ku cestujúcim v inej krajine, niekedy sa z nich stane napríklad kaviareň či iný priestor umožňujúci alternatívne využitie takýchto vozidiel.

Zdroj: TASR / foto: DPB