TractorMaster a VF TractorMaster

Poľnohospodárske pneumatiky spoločnosti Continental patria medzi všestranné produkty a samozrejme sa na strojoch americkej značky John Deere neobjavujú prvý krát. Táto nemecká firma dodáva napríklad gumy Tractor70 a Tractor85 už od roku 2019, momentálne sa však tento sortiment rozširuje o spomínané typy TractorMaster a VF TractorMaster pre traktory radu 6M a 6R. Čím sú tieto pneumatiky zaujímavé?

V prvom rade technológiou nazvanou D.Fine Lug, teda väčšou než bežnou kontaktnou plochou dezénu. Konštruktéri niečo také dosiahli vďaka veľkému prekrytiu záberových lamiel, čo podľa výrobcu prispieva komfortnejšej jazde a znižuje vibrácie.

Vďaka ďalšej novej technológii N.flex sú pneumatiky stabilnejšie a vynikajú značnou odolnosťou proti poškodeniu kostry, čo týmto gumám dovoľuje ľahšie sa prispôsobiť každému povrchu v teréne. Mimochodom, pneumatiky TractorMaster Continental sú v tejto chvíli dodávané už aj značke Steyr.

„Poľnohospodárske pneumatiky TractorMaster a Tractor85 sú schopné fungovať v rôznych podmienkach, nezávisle na kvalite pôdy. Vďaka flexibilnej nylonovej kostre poskytujú farmárom tú najlepšiu možnú voľbu pri práci, či už sa pohybuje na poli alebo ceste,“ hovorí Jens Mund, z divízie Continental Commercial Specialty Tires. „Teší nás, že John Deere rozširuje svoj sortiment o ďalšie pneumatiky našej značky, čo len zdôrazňuje naše ambície rásť v poľnohospodárskom sektore," dodá Jens Mund.

zdroj: Continental