Batériový pohon si v ostatných rokoch našiel cestu aj do segmentu pick-upov. Niet pochýb o tom, že tempo vývoja elektrických modelov urýchlila Tesla s premiérou konceptu Cybertruck. Ten sa na cestách stále reálne neobjavil. Za viacerými súpermi starých i nových značiek okrem neho časovo zaostáva aj tradičný výrobca pick-upov Ram.

Elektrický model tejto značky bude podľa aktuálnych plánov na trhu v roku 2024. Zatiaľ nie je isté, aký presný názov dostane. No veľkosťou i koncepciou bude vychádzať z obľúbeného typu Ram 1500. Od spaľovacích súrodencov sa evidentne bude líšiť dizajnom. Aktuálne sa ukazuje na náčrtoch, ktorým dominujú dlhé diódové linky svetiel a podsvietené podpisy značky.

Líder trhu vo viacerých parametroch

Pick-up bude stáť na modulárnej platforme STLA, tej najväčšej zo štyroch chystaných formátov. O technickej stránke zatiaľ nevieme nič konkrétne. Automobilka však chce, aby jej model bol lídrom trhu vo viacerých parametroch. Má mať najlepší dojazd, nosnosť i hmotnosť prívesu. Už vyrábané modely Ford F-150 Lightning, GMC Hummer EV či Rivian R1T tak môžu dostať silného súpera.

Pick-up nezostane v portfóliu Ram nadlho jedináčikom. Vo väčšine segmentov chce mať značka elektrické modely už v roku 2025, úplne všetky chce pokryť najneskôr do konca dekády. Medzinárodný koncern to ohlásil v rámci prezentácie stratégie Dare Forward 2030. Tá ráta do prelomu desaťročí s uvedením 75 čisto elektrických modelov rôznych kategórií, vrátane už predstaveného SUV značky Jeep.

Zdroj: Stellantis