Ekológia automobilového priemyslu môže mať viacero podôb. Jednou z nich je aj elektrifikácia vozového parku, ktorá sa pochopiteľne nevyhne ani segmentu pracovných pickupov. Tento celosvetový trend je, zdá sa, nezvrátiteľný a tak sa musia zákazníci pripraviť na fakt, že veľkoobjemové spaľovacie motory v ich autách postupne nahradia výkonné trakčné elektromotory dopované batériami. Aby však pracovné autá utiahli nielen seba, ale aj dostatočne ťažké prívesy, musia si pod podlahami voziť obrovské batérie. Sériový RAM 1500 REV ukazuje, čo nás čaká.

Nové elektrické štandardy

„Verím, že našim zákazníkom prinášame efektívne riešenia a budeme pokračovať v tvorbe novej definície segmentu pickupov,“ povedal k RAM 1500 REV Mike Koval Jr., šéf značky RAM v rámci koncernu Stellantis. Načrtol tak, že aj tento segment čaká transformácia a treba sa na ňu pripraviť. Na rozdiel od bežných osobných elektromobilov však pri pracovných autách zákazníci očakávajú viac. Nevyhnutná je najmä veľká nosnosť, ťažná sila a v neposlednom rade aj dojazd. A je jedno, či ide o zákazníka z USA, či EÚ. Nevyhnutne si tak pracovné auto musí so sebou voziť aj obrovské a ťažké batérie.

Sériová verzia príde na pneumatikách Pirelli Scorpion All-season 275/50 R22.

RAM 1500 REV príde na trh (najskôr v USA, neskôr sa uvidí) v dvoch verziách. Štandardná dostane batériu s kapacitou 168 kWh a normovaným dojazdom 560 km, pre náročnejších bude k dispozícii aj verzia vybavená batériou s kapacitou 229 kWh, čo zodvihne normovaný dojazd až na 800 km. Trakčný systém auta bude pracovať s napätím 800 V vďaka čomu vraj auto na DC rýchlonabíjačke za 10 min získa dojazd približne 180 km. RAM 1500 REV bude schopný elektriku nielen príjmať, ale aj dodávať, takže je vybavený dvomi konektormi určeným na dodávanie energie pri kempovaní, či po napojení na dom aj do domácnosti. Impozantné sú aj jeho dynamické parametre. Vďaka dvom trakčným elektromotorom dosahuje nax. výkon až 481 kW a z 0 na 100 km/h zrýchli za necelých 4,5 s. Čo je rovnako zaujímavé, jeho ťažná kapacita je až 6,35 t. K prvým zákazníkom sa elektrický RAM 1500 REV dostane koncom roka 2024.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 15 obrázkov