Cena Red Dot Award - Dizajn produktu

Cieľom súťaže Red Dot Award: Product Design je každý rok nájsť najlepšie produkty roka. Produkty, ktoré vybrala porota Red Dot na získanie ocenenia, môžu byť esteticky príťažlivé, funkčné, inteligentné alebo inovatívne, ale všetky majú spoločné ich výnimočný dizajn. Práve Iveco S – Way bolo ocenené 40 člennou porotou za kvalitu svojho dizajnu. Zdôraznené bolo hlavne množstvo prispôsobení a v presvedčivom dizajne palubnej dosky. Slávnostné predanie ceny sa uskutoční 24. júna v múzeu Red Dot v nemeckom Essene. 

Iveco S – Way 2024

 

Interiér kabíny bol navrhnutý tak, aby poskytol čo najlepší zážitok z jazdy. Charakterizuje ho hlavne ergonómia, prispôsobiteľná palubná doska, s možnosťou výberu materiálu a farieb, plne digitálna prístrojová doska s TFT, infotainment a kamery. Nový plne konfigurovateľný digitálny klaster TFT 10 a 12 palcov poskytuje pokročilé rozhranie ADAS a integráciu infotainmentu. 10 palcový displej infotainmentu je plne taktiež plne konfigurovatelný, kompatibilný s Apple Carplay a AndroidAuto.

Ďalej možnosť pripojenia dvoch mobilných zariadení a ovládanie klimatizácie Alexa. Digitálny kokpit je doplnený bezzrkadlovými kamerami a novým multifunkčným volantom, kde má vodič všetko na dosah prstov. Dizajn exteriéru je štýlový a zároveň funkčný ako napríklad funkčná trojdielna mriežka chladiča. Okrem toho sa myslelo aj na efektivitu vozidla, bezpečnosť šoféra a ochrana životného prostredia. Vďaka novej hnacej sústave a zlepšenej aerodynamike a prediktívnej jazde GPS, sa podarilo znížiť spotrebu paliva a zníženie emisií o 10 %. Je vybavené novým motorom XCursor 13 s výkonom 426 kW (580 koní) a krútiacim momentom až 2800 Nm. Dokonca bude možnosť nového plynového XCursor 13 motoru s výkonom 367 kW (500 koní) a 2200 Nm. Zmenil sa aj prevodový pomer diferenciálu zadnej nápravy na 2,17 a 2,06 a k tomu optimalizovaná logika prevodovky pre čo najlepšiu prácu.

Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 2 obrázkov