luxusné karavany

American Eagle 45K

American Coach

Spoločnosť American Coach prináša pre rok 2021 luxusný model nazvaný American Eagle 45K, ktorý využíva trojnápravovú podvozkovú platformu Freighliner XCM. Návrh konštrukcie sa v tomto prípade o čosi viac približuje európskym trendom, vo vozidle nájdeme napríklad zabudovanú chladničku, ale aj iné spotrebiče od Samsungu, či na mieru navrhnuté komfortné sedadlá.

Model 45K disponuje rozťahovacím priestranným obývacím priestorom, ktorý dopĺňa plne vybavená kuchyňa, za ktorú by sa nehanbil asi ani michelinský kuchár. O hygienu posádky sa postará veľký sprchový kút a k dispozícii sú hneď dve vedľa seba umiestnené umývadlá. Výrobca obdaril aktuálny model modifikovaným exteriérovým dizajnom s prepracovanou kapotou a ešte drahšími materiálmi v kabíne.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov
luxusné karavany

Coachmen Concord triedy C

Coachmen

Firma  Coachmen tvrdí, že nimi ponúkaný a u zákazníkov obľúbený model Concord triedy C prešiel kompletnou modernizáciou, aby sa ešte viac priblížil k luxusnejšej triede A. Stále si však zachováva svoje jazdné vlastnosti a relatívnu obratnosť, pre ktorú je tak vyhľadávaný. O pruženie zadnej nápravy sa stará vzduchové pérovanie a v prednej časti nájdeme sklolaminátovú nadstavbu doplnenú o panoramatické okno. Lakovanie a množstvo použitého chrómu pritom navodzujú pocit oveľa drahšieho karavanu.

Interiér ponúka oku lahodiace a kvalitné materiály, oddelený jedálenský stôl, ale aj kuchyňu vybavenú indukčnou varnou doskou a mikrovlnkou. Zabudovaná chladnička disponuje vnútorným priestorom s objemom až 283 litrov a nechýbajú ani doplnky ako bezdrôtová dobíjacia stanica pre telefóny, bojler na teplú vodu, elektrická sústava s až 50-ampérovým istením alebo duálna klimatizácia. Práve tieto detaily skutočne približujú Concord C o čosi bližšie k drahším súrodencom.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov
luxusné karavany

Dynamax Europa 31SS

Dynamax

Dynamax po dvoch dekádach vzkriesil model Europa a v roku 2021 prichádza s úplne novým typom označeným Europa 31SS. Základom tohto pojazdného luxusného bungalovu je dvojnápravový podvozok Freightliner M2-106B, ktorý je osadený dieselovým motorom s objemom 6,7 litra, výkonom 360 koní a krútiacim momentom až 1085 Nm. Je to priama odpoveď Dynamaxu tým zákazníkom, ktorí chceli (na americké pomery) kompaktný karavan, a aj preto má nová Europa najmenší pôdorys na uvedenom šasi. 

Napriek tomu je tu stále dosť miesta jednak na hlavnú veľkú luxusnú posteľ, ale tiež chladničku s objemom 450 litrov a veľkú sprchu s rozmermi 915 x 915 mm. Vozidlo ponúka dokonca až osem miest na spanie. Pôsobivý zoznam funkcií pokračuje 8-kilowattovým dieselovým generátorom, 2800-wattovým invertorom, dvojokruhovou klimatizáciou s tepelnými čerpadlami, bezrámovými okna so zdvojeným sklom či bojlerom. U majiteľov sú tiež obľúbené 100-wattové solárne panely, kombinovaná práčka so sušičkou, otočné sedadlá vodiča a spolujazdca, ale tiež pár polohovateľných kresiel pre sledovanie filmu.

luxusné karavany

Holiday Rambler Nautica 35MS

Holiday Rambler

Od firmy Holiday Rambler skutočne stoja za zmienku hneď dve novinky. Model Nautica 35MS je postavený na úplne novom podvozku Delta Foundation. Do strán rozťahovacia kabína má v zadnej časti vytvorený obrovský úložný priestor vrátane šatníka - výrobca tvrdí, že najväčší vo svojej triede. Jedálenský kút je umiestnený na ďalšej výsuvnej sekcii za sedadlom spolujazdca. Z druhej strany tejto sekcie, čiže do exteriéru, ponúka pre filmových fanatikov svoje služby zabudovaný 50-palcový televízor. Plnohodnotná kuchyňa poskytne všetky bežné komponenty, vrátane indukčnej varnej dosky, ktorá je umiestnená v centrálnej, relatívne veľkorysej časti autokaru.

O niečo luxusnejší typ tohto výrobcu, konkrétne model Armada 44LE, je postavená na podvozku Freightliner XCM a disponuje rozťahovacím modulom Titan Bridge. Vďaka tomu ponúka množstvo špičkových vymožeností zvonka i zvnútra vozidla. Interiér je ladený do príjemných farieb a je navrhnutý tak, aby navodzoval kľud, príjemnú atmosféru a pocit otvoreného priestoru. Obývaciu časť výrobca vybavil luxusným nábytkom firmy Apex, kuchyňu zas veľkou kuchynskou doskou a v zadnej časti nájdeme kúpeľňu s veľkorysým sprchovým kútom.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov
luxusné karavany

Leisure Travel Vans Wonder

Leisure Travel Vans

Pre tých, ktorí si na cesty radi pribalia aj svoje bicykle, je tu novinka od Leisure Travel Vans s názvom Wonder. Do zadného, zvonka prístupného odkladacieho priestoru uložíte dva bicykle pre dospelých. Vo vnútri sú samostatné priestory na bývanie, stravovanie a spánok, vrátane kúpeľne. Samozrejme nechýba ani veľká kuchyňa a stôl, ktorý je možné namontovať do prednej obývacej časti, ale tiež do zadnej spálne. 

Novinkou roka 2021 je výsuvná komora, sklopná tyč na uteráky v sprche, nové zámky batožinového priestoru, magnetická lišta v kuchyni i zadná úložná zásuvka. Okrem iného tiež dvojité 6-voltové AGM batérie s výkonom 2000 wattov, zásuvky s jemným zatváraním, napäťová ochrana a dotykový ovládací systém komunikujúci s aplikáciou v mobile. Výrobca pre vozidlo modelového roku 2021 pripravil novú farbu interiéru i 4-kilowattový generátor s automatickým štartom.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov
luxusné karavany

Pleasure-way Tofino

Pleasure-way

Obľúbený model Tofino je späť a v aktuálnom roku prináša svojim majiteľom možnosť zväčšiť obytný priestor prostredníctvom zodvihnutia strechy. Tofino je postavené na podvozku modelu RAM ProMaster 1500 (obdoba európskeho Fiatu Ducato) s rázvorom 3454 mm, pričom celková dĺžka atakuje hranicu 5,5 metra. Konštrukcia karavanu spája športový štýl s veľkými úložnými kapacitami spolu s dvoma separátnymi spacími priestormi. 

Napriek tomu že je toto vozidlo minimalistické, ukrýva v sebe špičkové technológie, ako sú napríklad dve lítiovo-iónové batérie s výkonom 100 Ah, invertor s výkonom 2000 W, ovládací panel s dotykovou obrazovkou a diaľkovým ovládaním, sledovanie odberu energie v reálnom čase a voliteľný je aj solárny systém s výkonom 200 W. Neuveriteľný 2000-litrový objemu zadného úložného priestoru ponúka dostatok miesta na uskladnenie bicyklov, golfovej výbavy, alebo kempingového vybavenia. Ďalšie rozšírenie kapacity umožňuje voliteľný strešný nosič.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov
luxusné karavany

Thor Motor Coach Palazzo

Thor Motor Coach

Thor pridal do svojej ponuky dva kompletne nové obytné automobily s označením Palazzo. Prvý s číselným dodatkom 33.6, firma vybavila veľkým vnútorným rozťahovacím priestorom so zabudovanou veľkorysou kuchyňou a podobne veľkým jedálenským kútom. V ňom nájdete väčší stôl, štyri miesta na sedenie vybavené bezpečnostnými pásmi a multimediálny systém s dotykovou obrazovkou s uhlopriečkou 10,1 palca, ktorý podporuje bluetooth  a nechýba ani satelitné rádio. A to všetko stále v relatívne malom kabáte – dĺžka vozidla je zhruba 10,5 metra.

Palazzo 37.5 sa od svojho súkmeňovca odlišuje v možnostiach zväčšenia vnútorného priestoru, a to práve možnosťou rozloženia obidvoch bočníc obytnej časti. Po ich roztiahnutí tak bude pre posádku k dispozícii 50-palcový výsuvný televízor, honosná sedacia „theater“ súprava vrátane polohovania, ako aj moderný, vynovený interiér. Kombinovaná práčka-sušička je v aktuálnom roku už štandardom.

Firma na trh uviedla aj sesterské obytné automobily triedy C s pohonom všetkých kolies. Jedná sa o model Compass a model Gemini. Obidva tieto kompaktné karavany sú postavené na podvozku Ford Transit a sú poháňané 3,5-litrovým motorom V6 EcoBoost. Compass 23TW je vybavený veľkým jedálenským kútom a výklopnou posteľou s integrovanými sedadlami. Model Gemini 23TE je vybavený výsuvnou strednou časťou s integrovanou sedačkou, ktoru je možné veľmi ľahko zmeniť na posteľ. V zadnej časti vozidla sa nachádza kúpeľňa.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov
luxusné karavany

Winnebago

Obytné automobily triedy B od firmy Winnebago si naďalej získavajú srdcia nových fanúšikov, a preto nie je žiadnym prekvapením, že zamestnanci zapracovali na drobných zmenách, ktoré majú znásobiť úspech značky. Revel modelového roka 2021 prichádza s osvedčeným pohonom 4x4, zapracovalo sa však na životnosti konštrukcie tak, aby posádke priniesla ešte lepší zážitok z cestovania ako kedykoľvek predtým. 

Vylepšenia sa týkajú skriniek a jedálenského kúta, čo prinieslo viac bezpečnosti, ale na svoje si prišla aj vizuálna stránka. Prepracovaná kuchyňa je vybavená vylepšenými úložnými priestormi, výklopným výsuvným pultom a o 20 percent väčšou chladničkou. Nový je tiež vykurovací systém a markíza ovládaná pomocou Bluetooth. Navyše pribudol exteriérový stôl.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov