Aktuálne Musso s interným kódovým označením Q200 je postavené na novej rámovej platforme nazvanej Advanced High Strength Steel (AHSS), ktorú zdieľa s druhou generáciou modelu Rexton. Pick-up bol uvedený na trh v roku 2018 a len tri roky po predstavení sa dočkal miernej technickej a relatívne väčšej optickej modernizácie. 

Práve najnovšia verzia sa v týchto dňoch objavila aj na slovenskom trhu, a pretože máme k dispozícii i cenník, tu je pár dôležitých čísel. Za najlacnejšie prevedenie Musso Grand vo výbave Style 4WD zaplatíte minimálne 26 340 eur s daňou, respektíve 21 950 bez DPH.

SsangYong Musso Grand

Jeden motor, dve základné výbavy

Aby ste výber nemali príliš komplikovaný, SsangYong ponúka len jednu vyššiu verziu výbavy nazvanú Premium 4WD a tú dostanete za 33 900 eur alebo 28 250 eur, ak ste platcom dane z pridanej hodnoty a môžete si ju odpočítať.

Za vyššie uvedené ceny dostanete štvorvalcový diesel s objemom 2,2 litra, výkonom 181 koní a maximálnym krútiacim momentom 420 newtonmetrov, ktorý je dostupný od 1600 do 2600 otáčok za minútu. Štandardom je šesťstupňový manuál, alebo ho môžete za 1800 eur vymeniť za šesťstupňovú automatickú prevodovku Aisin.

SsangYong Musso Grand

Už v základe pritom dostanete spomínanú pripojiteľnú štvorkolku i s redukciou a automatickou uzávierkou diferenciálu tuhej zadnej nápravy, stabilizáciu, asistenta rozjazdu do kopca i kontrolu zjazdu, centrálne zamykanie, dažďový senzor, automatickú aktiváciu svetiel, palubný počítač, tempomat, tónované sklá, okná v elektrike, elektro-chromatické vnútorné spätné zrkadlo, manuálnu klimatizáciu či základný audiosystém s bluetooth.

SsangYong Musso Grand

Variant Premium k tomu pridáva bezkľúčové odomykanie i štartovanie tlačidlom, parkovacie senzory vpredu i vzadu, systém autonómneho núdzového brzdenia, varovanie pred neúmyselným opustením jazdného pruhu, automatické prepínanie diaľkových svetiel, rozpoznávanie dopravných značiek, väčšie farebné displeje, vyhrievaný volant, dvojzónovú automatickú klimatizáciu, predné ventilované sedačky a množstvo ďalších prvkov.

SsangYong Musso Grand

Faceliftované Musso Grand si môžete objednávať už v tejto chvíli, pričom SsangYong vám ku každému autu pridá továrenskú záruku buď na 5 rokov alebo 100 tisíc kilometrov.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 18 obrázkov

zdroj: SsangYong