Navrhnutý pre pomoc pri práci a šetrný k životnému prostrediu

Či už si zvolíte elektrickú alebo dieselovú verziu, prídete si na svoje. Plne elektrická verzia poskytne udržateľnejšiu  jazdu bez kompromisov na úkor výkonu. O to sa postará 87 kWh batéria s dojazdom až 460 km (podľa WLTP). Vďaka D/C nabíjaniu dokážete nabiť 252 km za 30 minút. Pri slabšej verzií 40 kWh cca 200 km. A ak budete nabíjať A/C tak za 4 hodiny máte nabitých z 10 % batérie na 100 %. Vďaka novej aerodynamike je odpor vzduchu znížený o 20 %, čím sa podarilo maximalizovať dojazd.

Z úžitkového hľadiska, narástol bočný otvor o 40 mm a ložná plocha o 100 mm. To vám umožní odviezť až 4 europalety a za príplatok 270 stupňov otváranie zadných dverí. O váhu nákladu sa nemusíte strachovať, pretože užitočne zaťaženie dosahuje 1,6 tony pri elektrickej verzií a takmer 2 tony pri dieselovej a ťažná kapacita je až 2500 kg. Zlepšil sa aj polomer otáčania a to konkrétne o 1,5 m čím sa zabezpečila lepšia manévrovateľnosť v úzkych mestských uličkách. 

Bezpečnosť na prvom mieste

Tak ako pri každom vozidle aj Interstar je vybavenými najnovšími bezpečnostnými prvkami. Tieto prvky sú v rámci štandardnej výbavy ako napríklad systém núdzového brzdenia, varovanie pred ospalosťou alebo asistent ťahania prívesu. Veľkou novinkou je brzdový systém s jedným brzdovým valcom, ktorý zabezpečuje optimálny brzdový výkon bez ohľadu na to, aké je vozidlo ťažké. Okrem toho sa skrátil interval núdzového brzdenia oproti predchádzajúcej verzii až o polovicu, čo poskytuje vodičom viac bezpečnosti.

Okrem brzdenia vám v prípade potreby pomôže urobiť vyhýbací manéver, alebo vám pomôže stabilizovať auto v prípade silného bočného vetra. Ďalšou pomôckou je parkovacia kamera zabudovaná v spätnom zrkadle, kde kamera je zabudovaná v zadnej časti vozidla. K bezpečnosti okrem airbagov prispieva pevná, tuhá kabína s oceľovou prepážkou. Vodiči určite ocenia 7-palcový dotykový displej NissanConnect s možnosťou Android Auto a Apple car Play. Tak isto určite oceníte odkladací priestor pod sedačkou alebo zmenu stredného sedadla na pracovný stôl.  

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 4 obrázkov