Rolls-Royce 

Spoločnosť Air Burners konzultovala s Rolls-Royce vývoj modulu na ukladanie batérií v rámci BioCharger stanice s kapacitou 450 kWh. Dokáže dobíjať viacero batériových elektrických strojov, od reťazových píl až po rýpadlá. Je schopná denne vytvoriť a uložiť dostatok energie na napájanie 3 - 6 strojov. Okrem toho, si uloží dostatok energie pre svoju potrebu, aby sa nasledujúci deň sama zapla a pokračovala v cykle. „BioCharger je jedinečná aplikácia pre náš systém batériového skladovania energie mtu EnergyPack, ktorý podľa ukazuje, aké všestranné môže byť skladovanie energie,“ povedal Kevin McKinney, obchodný riaditeľ Rolls-Royce Solutions America. „Schopnosť BioCharger znižovať emisie a generovať energiu prostredníctvom zodpovedného nakladania s vegetatívnym odpadom je dokonale v súlade s našimi cieľmi podporovať našich zákazníkov inovatívnymi riešeniami pre prechod na výrobu čistej energie.“

Volvo Construction Equipment

Spoločnosť Volvo sa spojila s Air Burners aby dokázala nabíjacie schopnosti BioCharger a to za použitia ich nového 23 tonového pásového rýpadla, EC230 Electric, ktoré je momentálne na testovaní v Severnej Amerike pred komerčným spustením na budúci rok. „Spolupráca s Air Burners kvôli BioCharger, nám umožňuje ukázať menej konvenčné zdroje na rýchlo nabíjanie pre nástroje na miestach mimo siete,“  povedal Dr. Ray Gallant, viceprezident udržateľnosti a produktivity, Volvo Construction Equipment.

BioCharger

Ide o prvý stroj svojho druhu, ktorý kombinuje tri inovatívne kroky na zabezpečenie energie mimo siete, len z vegetatívneho odpadu. Eliminuje odpad pomocou technológie vzduchovej clony, aby sa minimalizovali škodlivé častice vstupujúce do atmosféry. Premieňa zvyškovú tepelnú energiu na elektrickú energiu a ukladá ju v pripojenom úložnom module. Vďaka sprievodnému nabíjaciemu mechanizmu, umožní nabíjanie elektrických vozidiel a strojov. BioCharger je schopný eliminovať až 20 ton vegetatívneho odpadu za hodinu, bez toho aby vypúšťal škodlivé skleníkové emisie  (metán čierny uhlík). Na rozdiel od elektrární na biomasu, môže byť BioCharger presunutý na nové miesto a v prevádzke za pol dňa. Je schopný spracovať celé polená, koreňové baly, palety alebo vegetatívny odpad bez toho aby boli drvené. Horáky vzduchovej clony nepotrebujú žiadne sekundárne zdroje paliva, čim sa znižujú náklady a uľahčuje sa inštalácia.