VanContact™ Ultra so skvelým kilometrovým výkonom

Na zaistenie skvelého kilometrového výkonu vyvinul Continental nové uzatvorené vyhotovenie dezénu s menším počtom bočných drážok v ramenných rebrách. Výsledkom je väčšia styčná plocha medzi pneumatikou a vozovkou, čo znižuje opotrebovanie dezénu aj hlučnosť jazdy.

Tuhšie pryžové bloky a zosilnený ochranný pásik cez celý bok letnej pneumatiky VanContact™ Ultra zasa stabilizujú celú bočnicu, čím zaisťujú vysokú odolnosť a znižujú pravdepodobnosť poškodenia bočnice napríklad o obrubník.

Vývojári vymysleli úplne novú a mimoriadne odolnú zmes zameranú špeciálne na potreby úžitkových vozidiel. Použitím takzvaných funkčných polymérov dosiahli skvelý valivý odpor, vysokú robustnosť a súčasne skvelú priľnavosť za mokra,“ vysvetľuje Aleš Langer z oddelenia Technického zákazníckeho servisu Barum Continental.

Hodnoty podľa štítkov EÚ pre pneumatiky:
Spotreba paliva: B 
Priľnavosť za mokra: A 
Vonkajší hluk: B (71 dB)

Výborný záber VanContact™ A/S Ultra na snehu

Spoľahlivosť celoročnej pneumatiky sa posudzuje podľa toho, ako sa správa na snehu. VanContact™ A/S Ultra je vybavená správnym počtom unikátne tvarovaných drážok s výstupkami slúžiacimi ako špeciálny systém na zachytenie snehu. Táto špeciálna technológia drážok v kombinácii s lamelovým systémom zabezpečí veľmi presný handling, zároveň spoľahlivý záber, vynikajúce brzdy na snehu aj vysokú stabilitu.

Najnovšia zmes s funkčnými polymérmi zaisťuje aj týmto pneumatikám vynikajúci valivý odpor a vyšší kilometrový výkon, rovnako ako jedinečnú odolnosť proti opotrebovaniu,“ priblížila Magda Nagy, riaditeľka Divízie marketingu Continental Barum s.r.o.

Tuhšie dezénové bloky pneumatiky VanContact™ A/S Ultra spolu s ochranným pásikom po celom boku pneumatiky pripomínajúcom tehly  majú za následok mimoriadnu stabilitu a robustnosť bočnice. Pneumatika je vyrobená tak, aby sa predĺžila  životnosť a tým skrátila frekvencia výmeny za nové.

Hodnoty podľa  štítkov  EÚ pre pneumatiky:
Spotreba paliva: B–C 
Priľnavosť za mokra: B 
Vonkajší hluk: B (73 dB)