Nový rad pneumatík Continental Hybrid 5. generácie vznikol, aby v jednej pneumatike skĺbil požiadavky na každodennú prevádzku v oblasti dopravy aj logistiky. Musí si poradiť s neustálim brzdením, zrýchľovaním, mimoriadne náročným manévrovaním na mieste, či zatáčaním na akomkoľvek povrchu. Samozrejmosťou sú veľký kilometrový výkon, trakcia a nízky valivý odpor znižujúci spotrebu. To však evidentne stále nie je všetko, pneumatiky Continetal Hybrid HS 5 a HD 5 totiž zaujali aj grafikou bočnice a získali cenu za dizajn.

Dizajn bočnice pneumatiky je rovnako dôležitý ako jej úžitkové vlastnosti, hovorí spoločnosť Continental. Dôkazom je aj tohtoročný zisk ocenenia za dizajn.

Jej dizajn musí vyvolať „wau“ efekt

„Dizajn pneumatík hrá kľúčovú úlohu v mnohých smeroch,“ hovorí vedúci vývoja produktov pre autobusy a nákladné automobily spoločnosti Continental, Hinnerk Kaiser. „Posilňuje identitu značky zdôraznením inovačnej sily a technologickej vyspelosti,“ pokračuje Kaiser. Jeho teóriu potvrdzuje aj Milton Glaser, legendárny grafický dizajnér a autor známeho loga „I Love NY“, podľa ktorého existujú na ohodnotenie dizajnu len tri možnosti – buď sa páči, nepáči, alebo vyvolá okamžitý „wau“ efekt. Práve na tretiu možnosť by sa mali zamerať tí najlepší. Že to Continental nakoniec zvládol, svedčí práve zisk ocenenia Red Dot Award 2023 pre rad pneumatík Conti Hybrid 5.

zdroj: Continental