Tradičná, rodinná, ústretová, etablovaná. Existuje nepochybne veľa prívlastkov, ktorými by sa dala výstižne a jednoducho popísať slovenská spoločnosť AUTO-IMPEX, keď sa však pozriete na jej služby, sortiment či prístup zamestnancov ku klientom, napadnú vás v prvom rade slová „priateľská“ a „profesionálna“.

Že je to životný postoj i v obecnej rovine filozofia, ktorá sa v dlhodobom horizonte vypláca a vedie k vzájomnej úcte i dôvere, dokazuje AUTO-IMPEX predovšetkým tým, že sa mu darí a naviac úspešne pôsobí na slovenskom a spočiatku i československom trhu už 30 rokov.

AUTO-IMPEX

AUTO-IMPEX začal zbierať svoje skúsenosti v roku 1991 v malej bratislavskej kancelárii, ale už vtedy jeho zakladatelia premýšľali globálne, keď hľadali cesty, ako svojim zákazníkom doručiť kvalitné zahraničné produkty. Najskôr ojazdené vozidlá, ale krátko po vzniku aj nové úžitkové i osobné automobily. Vďaka cieľavedomosti, vytrvalosti a zárukách kvality pre obchodných partnerov sa firma AUTO-IMPEX stala vôbec prvým slovenským predajcom značiek IVECO, Nissan i Alfa Romeo.

Od skromných začiatkov uplynuli tri dekády a AUTO-IMPEX sa v tvrdom konkurenčnom prostredí malého slovenského trhu postupom času vypracoval na rešpektovanú spoločnosť, ktorá má dnes štyri veľké moderné pobočky s individuálnym zameraním svojich činností.

AUTO-IMPEX

Bratislava

Bratislavská prevádzka vo Vlčom Hrdle sa špecializuje na nákladné vozidlá IVECO, autobusy IVECO Bus a úžitkové automobily Fiat Professional, ani zďaleka to však neznamená, že si na tomto mieste môžete maximálne vybrať, našpecifikovať, objednať a vyzdvihnúť novú dodávku, ťahač, valník alebo autobus.

Filiálka medzi rafinériou a Dunajom ponúka okrem predaja produktov uvedených značiek a štandardných servisných služieb aj vlastné karosárske práce a špičkovú lakovňu. V rozsiahlych priestoroch nájdete tiež oddelenie na výrobu individuálnych nadstavieb navrhovaných na mieru zákazníkom, ktoré samozrejme plnia všetky normy a bezpečnostné predpisy.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Tým však záber spoločnosti AUTO-IMPEX nekončí. Už viac než pätnásť rokov je výhradným dovozcom hasičských i záchranných vozidiel a zariadení značky IVECO Magirus, ktorá patrí k najväčším dodávateľom tejto techniky na svete a zároveň patrí ku globálnym lídrom vo výrobe a predaji hasičských mobilných platforiem s výsuvnými a otočnými rebríkmi.

Vďaka firme AUTO-IMPEX naši hasiči môžu mať a samozrejme na mnohých miestach Slovenska aj využívajú hasičské vozidlá určené k bežným zásahom, ale v ponuke nechýbajú ani špeciály vyvíjané pre letiská, tunely, lesné požiare. V bohatom sortimente objavíte tiež automobily so zdrojmi elektrickej energie, spomínanými rebríkmi, vybavené nástrojmi učenými k vyslobodzovaniu vodičov a pasažierov pri dopravných nehodách a samozrejmosťou sú i technológie na likvidáciu škôd pri živelných pohromách alebo ekologických haváriách.

AUTO-IMPEX

Druhá bratislavská pobočka na Rožňavskej ulici sa pre zmenu viac orientuje na osobné vozidlá Fiat, Abarth a Nissan, ku ktorému patria i predajné a servisné služby k športovému modelu GT-R, ale to neznamená, že si v tejto modernej prevádzke nemôžete vybrať aj dodávky IVECO a Fiat.

Trnava

Trochu inak je zamerané momentálne najväčšie centrum AUTO-IMPEX v Trnave. K vyhľadávaným službám pre zákazníkov patrí okrem predajne napríklad i plniaca stanica na stlačený zemný plyn CNG, vlastné nabíjacie stojany pre elektromobily a ešte zaujímavejšie je vybavené servisné zázemie. Odborne zdatní technici si poradia nielen s nefunkčnými systémami CNG a LNG, ale trnavská pobočka má naviac i jedinečné centrum opravy batérií pre elektromobily.

AUTO-IMPEX

K absolútnej technologickej špičke patrí trnavský AUTO-IMPEX aj vďaka unikátnemu servisnému systému – vyrovnávacej stolici Blackhawk Power Cage. Aby ste si o tomto spôsobe opráv rámov nákladných vozidiel, kamiónov, prívesov, autobusov či poľnohospodárskych strojov trochu urobili obrázok, vedzte, že Power Cage dokáže nezriedka zachrániť aj techniku, ktorá by v iných prípadoch a na inom mieste skončila v šrote.

Vyrovnávacia konštrukcia dokáže vyvinúť v ťahu alebo tlaku až 250 ton, opravuje komponenty do výšky 3,5 metra nad základným rámom a celý proces kontroluje laserová optika schopná počas práce premeriavať štyridsať kontrolných bodov karosérie. V niektorých prípadoch dokonca nie je ani nutné vozidlo odstrojiť. Posúvanie hraníc opraviteľnosti prakticky všetkých úžitkových i osobných vozidiel, samozrejme pri zachovaní všetkých bezpečnostných štandardov renovovanej konštrukcie, zákazníkom významným spôsobom šetrí servisné i prevádzkové náklady. 

AUTO-IMPEX

Spišská Nová Ves a niečo naviac

AUTO-IMPEX ale ide vo svojich službách ešte ďalej a tým nemáme na mysli len geografickú polohu najvýchodnejšieho položeného, tretieho predajného a servisného centra v Spišskej Novej Vsi, ktoré sa dokáže rovnako kvalitne postarať o nákladné i osobné vozidlá či autobusy.

To, čo spoločnosť AUTO-IMPEX robí na slovenskom trhu výnimočnou, je predovšetkým rozsah komplexných služieb poskytovaných všetkým zákazníkom od počiatočného telefonického kontaktu, respektíve prvého prekročenia prahu v ktorejkoľvek pobočke, až po bohaté popredajné služby.

AUTO-IMPEX

AUTO-IMPEX má nonstop asistenčnú službu, ktorá skutočne funguje v režime 24 hodín, 7 dní v týždni. Pre klientov sú v pohotovosti vlastné odťahové vozidlá pre nákladné i osobné automobily, ktoré operujú v rámci celej Európy. Pridajte k tomu finančné služby a leasing, špeciálne programy pre kuriérov, požičovňu, rozsiahlu ponuku ojazdených vozidiel, výhradné zastúpenie telematiky Geotab pre Slovensko, vlastný vzdelávací program v akadémii a asi vás neprekvapíme, ak povieme, že AUTO-IMPEX je slovenskou jednotkou v predaji vozidiel IVECO a Fiat Professional

Niet divu, že AUTO-IMPEX je osvedčeným dodávateľom flotíl vozidiel pre mnohé známe spoločnosti či štátne inštitúcie. Za všetky môžeme spomenúť napríklad TPD Euronics, ZSE Energia, Slovenská Pošta, Stredoslovenská Energetika a samozrejme Hasičský a záchranný zbor Ministerstva vnútra Slovenskej republiky. Ocenenie SuperBrands za rok 2020 berte už len ako povestnú čerešničku na torte.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 23 obrázkov

zdroj: AUTO-IMPEX