Legendárne staré trolejbusy skončili

Trolejbusy Škoda 15 Tr sa po 33 rokoch služby tento rok rozlúčili s Bratislavou. Za tento čas odviezli milióny Bratislavčanov a v ich kabínach sa vystriedali stovky vodičov. Hranaté čelá, syčiace dvere či špecifický zvuk počas jazdy spôsobili, že z trolejbusov 15 Tr sa stali postupne legendy - rovnako tak to platí aj pre krátke trolejbusy Škoda 14 Tr. S príchodom nových trolejbusov je však potrebné, aby v depách uvoľnili miesto novšej generácii.

Dopravný podnik Bratislava sa preto zbavuje nepotrebného majetku, v ponuke je niekoľko trolejbusov 14 Tr a kĺbové trolejbusy 15 TrM. Minimálna kúpna cena kratšieho trolejbusu je dve tisíc eur. Dlhší trolejbus začína na cenovke štyri tisíc eur. Ak by ste chceli električku K2S, bratislavský dopravný podnik ich ponúka hneď niekoľko, no tu si už musíte priplatiť - cena je od osem tisíc eur.

Dobrá správa: Električky ako aj trolejbusy sú kompletné a v pojazdnom stave. Na 100-percent funkčné však nie sú ďalšie ponúkané vozidlá, ktoré sú stále aspoň pojazdné - ide o koľajový vysávač či ťahač trolejbusov. Naopak plne pojazdné a funkčné je fekálne vozidlo Tatra T815 CAS s cenou od päť tisíc eur. V DPB ho taktiež označili ako nadbytočné a rozhodli sa ho predať.

Ak by ste mali o niektoré z vozidiel záujem, musíte sa najskôr prihlásiť do elektronickej aukcie. Termín na prejavenie záujmu je 10. november 2023, do 10. hodiny. Dátum a čas konania elektronickej aukcie oznámi DPB až následne.

Zdroj: DPB, imhd.sk / foto: bratislavskykraj.sk