Zdá sa, že diaľnica A6 pri Štetíne, konkrétne úsek patriaci do intravilánu mestskej štvrti Podjuchy, ostane s ohľadom na povahu tejto dopravnej nehody a hmotnosť techniky, ktorá sa na mieste nachádza, ešte nejakú dobu zablokovaná. 

Presná príčina havárie zatiaľ nie je jasná, ale z fotografií a prvých informácií je zrejmé, že do seba vrazili dva plne naložené vojenské ťahače tankov. Vodič zadného stroja (podľa kabíny to vyzerá na Iveco Trakker) pravdepodobne kvôli nedodržaniu bezpečného odstupu a zrejme i nepozornosti narazil do návesu pred sebou.

vojenské ťahače

Tank zaliaty horiacou naftou

Pri kontakte došlo k roztrhnutiu nádrží nákladného auta a následnému požiaru, ktorý kompletne zničil Iveco a čiastočne zasiahol i samotné prevážané tanky. Aj keď škoda bude nepochybne vysoká, to najdôležitejšie je, že sa podľa správ z poľských médií nikomu nič nestalo. Keďže horiaca nafta zaliala značnú časť predného návesu i s tankom a hrozilo, že začne horieť druhý ťahač, vojaci ho pre istotu odpojili.

vojenské ťahače

Miestnych obyvateľov upútala táto nehoda nielen hustým dymom viditeľným z niekoľkých kilometrov, ale tiež mohutnými explóziami. Našťastie sa však nejednalo o muníciu. Podľa predpisov nesmie byť uložená v tankoch pri transporte. Vybuchovali „len“ pneumatiky nákladného Iveca a na návesoch, ako neskôr potvrdili aj zasahujúci hasiči. 

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov