Ak sa pozriete na dátum premiéry súčasného auta, tak je jasné, že si výmenu už dávno zaslúži. Predáva sa od roku 2011 a aj keď má za sebou veľký facelift (2015), svoj vek už zakryť nedokáže. Napriek tomu sa Ford na predaje sťažovať nemôže, Ranger stále patrí k najpredávanejším modelom vo svojej triede na všetkých dôležitých trhoch a úspešne šliape na päty konkurenčnej Toyote Hilux.

Pokiaľ ide o nástupcu, jeho vývoj je prakticky hotový. Automobilka začala so systematickým zverejňovaním fotografií a najnovšie i krátkeho videa len preto, aby ku svojej novinke upútala pozornosť, nič veľké alebo zásadné na nej ale do premiéry už meniť nebude. Jej presný termín nepoznáme, Ford však už potvrdil, že auto predstaví do konca tohto roka. 

Ford

Pokiaľ ide o dizajn, je zrejmé, že sa jeho autori nechali inšpirovať Fordom F-150. Týka sa to predovšetkým predných svetiel s diódovými pásmi denného svietenia, čiastočne i zakrivenia spodnej línie bočných okien, ale je dosť možné, že sa pod maskovacou fóliou ukrývajú i ďalšie spoločné detaily.

Šesťvalce, na scénu!

Nový globálny model opäť dorazí i v špeciálnej vyladenej verzii Raptor, ktorá sa doteraz vyhýbala Spojeným štátom. Dôvodom bol štvorvalcový diesel pod kapotou, ktorý by bol pre Američanov len málo zaujímavý, nová generácia však dorazí s niečím zaujímavejším. V zákulisí sa hovorí o trojlitrovom naftovom šesťvalci s výkonom okolo 250 koní a aj keď nie je jasné, či ide o motor VW alebo V6 modrého oválu, znie to sľubne.

Americké modely budú samozrejme vybavené aj benzínovými motormi. V hre je šesťvalec 2.7 EcoBoost s výkonom približne 300 koní a hovorí sa tiež o hybridnom variante, ktorý má kombinovať preplňovaný štvorvalec 2.3 EcoBoost s elektromotorom, pričom kombinovaný výkon je odhadovaný na 350 koní.

Pozoruhodné je, že práve hybrid by sa mohol objaviť aj v Európe, aby v ponuke doplnil dvojlitrový turbodiesel EcoBlue, ktorý tiež považujeme za samozrejmosť.

zdroj: Ford