S upravenými úžitkovými dodávkami Ford koketoval už niekoľkokrát. Vždy pritom šlo predovšetkým o špeciál plný súťažných okruhových technológií a v jedinom vyrobenom exemplári slúžiacom len ako demonštrácia schopností automobilky, alebo showcar priťahujúci pozornosť k logu Ford. Tentoraz je to však iný príbeh, spoločnosť M-Sport Road Technology totiž vyvíja Fordy pre súťažné účely už dlhé roky a má know-how potrebné na úpravu prakticky čohokoľvek. Dokonca aj tak „nesúťažného“ základu, akým je úžitková dodávka.

Športovo-úžitkový Transit bude k dispozícii v atraktívnych farbách charakteristických pre športové Fordy.

Driftujúci Transit s paletami na palube

V spolupráci s automobilkou Ford vznikol vo vývojových dielňach M-Sport unikátny van Transit Custom MS-RT s výrazne upravenou karosériou aj podvozkom, ktorého revírom majú byť rýchle asfaltové cesty. Práve na nich by mal svojim podvozkom prekonať akékoľvek bežné sériové auto. Čo je však rovnako zaujímavé, výrobca mu zanechal pôvodné úžitkové schopnosti, takže môže byť vybavený ťažným zariadením (utiahne brzdený príves ťažký 2,3 t) a vo svojich útrobách odvezie 6,8 m3 nákladu s povolenou užitočnou hmotnosťou 1,1 t.

Poznávacím znakom Transita Custom MS-RT sú aj 19-palcové antracitové disky kolies obuté do pneumatík GoodYear Eagle Sport 235/45 R19.

Ide o sériovo vyrábaný špeciál, preto má zákazník na výber hneď niekoľko motorov, od naftového štvorvalca 2.0 EcoBlue (110 kW/150 k a 125 kW/170 k) s manuálnou aj automatickou prevodovkou, cez plug-in hybridný pohon s benzínovým motorom 2.5 Duratec so systémovým výkonom 170 kW/231 k (všetky s pohonom predných kolies, pri 2.0 EcoBlue voliteľne AWD), až po čisto elektrický s trakčným elektromotorom naladeným na 210 kW/285 k a pohonom výlučne zadných kolies. Vďaka akumulátoru s kapacitou 65 kWh mu Ford udáva normovaný dojazd cez 200 km. Práve táto verzia zaujala v spoločnosti M-Sport najviac a údajne ju vyladili tak, že sa z nej môže stať aj driftovací špeciál. Na ktorých európskych trhoch sa bude Transit Custom MS-RT oficiálne predávať, zatiaľ nie je známe.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov