Svet nákladných áut sa vyznačuje predovšetkým efektivitou a vysokým úžitkovosťou, ktorú si obyčajne nespájame so žiadnou prehnanou prestížou, či predvádzaním lacných trikov na chytanie zákazníkov. Ani to však ešte nemusí znamenať, že tu nie je žiadny priestor na odlíšenie sa a „útok“ na emócie zákazníka. Dôkazom je aj nový Ford F-Max Select. Zlato-čierna edícia príde na svetové trhy v celkom počte len 400 kusov.

Turecký „Blackline“

Ako uvádza samotný výrobca, v prípade verzie F-Max Select ide o exkluzívny model, ktorého úlohou je prilákať náročné dopravné spoločnosti s vysokými očakávaniami na komfort, bezpečnosť, aj nadštandardné výkony. Tie ťahaču zabezpečí prepĺňaný radový šesťvalec 12.7 EcoTorq R6 s max. výkonom 368 kW (500 k) a krútiacim momentom 2500 Nm. Zaujímavejší je však samotný vzhľad auta nalakovaného exkluzívnym čiernym odtieňom Agate Black kombinovaného s kontrastnými bronzovými polepmi. Tie sú z odolnej fólie, ktorá má dlhodobo odolávať UV žiareniu aj mechanickému opotrebovaniu. Súčasťou paketu Select sú aj oceľové disky lakované čiernym odtieňom Agate Black, rovnako sfarbené nástupné schodíky, lemy blatníkov, či svetlomety s čiernym pozadím.

„Nová limitovaná edícia modelu F-MAX Select prichádza v limitovanom počte 400 kusov s exkluzívnym balíkom nových dizajnových detailov a svoju výnimočnosť potvrdzuje vysokou mierou komfortu a aplikáciou pokročilých technológií. Počúvame potreby našich klientov a nová edícia aplikuje ich želania. Nový F-MAX Select a naša priekopnícka technológia spaľovania vodíka sú príkladom nášho neochvejného záväzku k inováciám a udržateľnosti. Našim zákazníkom budeme naďalej poskytovať vyššiu efektivitu, ešte lepší výkon a špičkové technológie,“ hovorí Emrah Duman, viceprezident spoločnosti Ford Trucks. V kabíne pribudlo kontrastné čalúnenie (čierna-bronzová), kožou čalúnený volant, 9-palcová dotyková obrazovka a niekoľko ďalších detailov, vrátane plakety s poradovým číslom edície. Limitovaná edícia pochádza z tureckého výrobného závodu Ford v Antalyi, pričom ide už o druhú edíciu modelu F-Max. Kým novinka nesie označenie Select, prvá mala v rodnom liste meno F-Max Black Line.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

zdroj: Ford Trucks