Ford Tourneo Connect spadá do segmentu, ktorý Ford pomenoval „People Mover“ a predstavuje rodinné, či firemné vozidlo schopné pohodlne odviezť päť, prípadne až sedem cestujúcich. Populárny segment sedemmiestnych áut však obohacuje aj samotným pohonom, ide totiž o plug-in hybrid s novou generáciou pohonu vyvinutého v spolupráci s koncernom Volkswagen.

Klasická, aj predĺžená verzia

Hneď od začiatku budú k dispozícii dve karosárske verzie – štandardné 5-miestne Tourneo Connect PHEV s celkovým objemom kufra (v dvojmiestnej konfigurácii so zloženými zadnými sedadlami) 2,6 m3, aj predĺžené 7-miestne Grand Tourneo Connect PHEV s prepravnou kapacitou 3,1 m3.

Na pohon obidvoch verzií slúži kombinácia prepĺňaného benzínového štvorvalca 1.5 EcoBoost (110 kW/150 k) a trakčného elektromotora, ktoré v spolupráci so šesťstupňovou dvojspojkovou prevodovkou (v skutočnosti sú teraz v prevodovke až tri spojky) produkujú systémový výkon 150 kW/204 k a maximálny krútiaci moment 350 Nm. Jeho trakčná batéria je pripravená na jednosmerné nabíjanie (DC) výkonom 50 kW, či klasické nabíjanie striedavým prúdom (AC) výkonom 11 kW a jej kapacita zabezpečuje normovaný elektrický dojazd 110 km. Objednávky na novinku Ford odštartuje koncom leta 2024, pričom k prvým zákazníkom sa autá dostanú fyzicky v poslednom štvrťroku 2024. Slovenské ceny zatiaľ známe nie sú.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov

zdroj: Ford