Policajti musia regulovať kamióny v smere na Ukrajinu, tvoria sa dlhé kolóny

Na maďarsko-ukrajinských hraniciach (priechod Záhony) stojí viac ako 1200 nákladných vozidiel. Kolóna je dlhá 30 kilometrov! Čakajúce kamióny sa kopia i na rýchlostnej ceste R4 pred vstupom na územie Maďarska. Polícia informovala ešte v sobotu o tom, že načas stopla prechod kamiónov prechádzajúcich cez Slovensko s úmyslom ísť na Ukrajinu cez Maďarsko.

„Na zjazde z diaľnice D1 stojí za sebou v jednom jazdnom pruhu momentálne takmer 500 kamiónov. V smere od Petroviec nad Laborcom je pred Michalovcami odstavených viac ako 250 kamiónov,“ uviedla pre tlačovú agentúru TASR hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová. Policajti žiadajú motoristov, aby na všetkých postihnutých úsekoch preventívne zvýšili ostražitosť.

Koľko musia kamionisti čakať, aby prešli zo Slovenska na Ukrajinu? Polícia nemá konkrétnu odpoveď, no ubezpečuje, že robí maximum. „Čakacia doba až po finálny proces vybavenia na hraničnom priechode je individuálna, a to podľa vývoja situácie na hraničnom priechode. Od toho závisí aj počet kamiónov, ktoré sú uvoľnené z odstavného priestoru a posunuté do kolóny pred hraničným priechodom,“ cituje agentúra SITA stanovisko polície.

Zdroj: SITA, TASR, foto: Polícia SR