Aby sme boli úprimní, o chystanej novinke z dielní Renaultu toho zatiaľ veľa nevieme. Automobilka zverejnila tri ilustrácie a pridala k nim pomerne stručnú tlačovú správu, ale skúsime to trochu rozviesť.

Francúzi pracujú na čisto elektrickej verzii modelu Traffic, a keďže 27. augusta štartuje výstava Caravan Salon Dusseldorf 2021, rozhodli sa zabiť dve príslovečné muchy jednou ranou. Odhalia batériami poháňanú dodávku a zároveň ju predstavia v luxusnom balení konceptu zameraného na vyššiu úroveň karavaningu.

Hippie Caviar Hotel

Renault hovorí o tomto aute ako o „päťhviezdičkovom hoteli, ktorý môžete šoférovať“, momentálne ale nevieme posúdiť, či si toto prirovnanie skutočne zaslúži. Vieme len, že štúdia dostane dvojfarebný interiér kombinujúci farby nazvané Almond Flakes a Anodised Silver Grey a navyše tiež strešnú terasu.

Inšpirované hnutím Hippie zo 60. rokov

Tá bude dostupná vďaka rebríku a môže sa pochváliť konferenčným stolíkom a dvomi rozkladacími operadlami, ktoré cestovateľom dovolia leňošiť rovno na aute. Interiér má byť vybavený množstvom prírodných materiálov, takže palubná doska bude pripomínať pletené prútie, nebude chýbať ani obloženie exotickým drevom a sedadlá dostanú výplne vyrobené z peny na rastlinnej báze.

Hippie Caviar Hotel

Časť kabíny bude pokrývať ľanové i vlnené čalúnenie a o ďalší komfort hostí na palube sa má postarať lavica, ktorá sa po rozložení premení na posteľ s rozmermi 195 x 145 centimetrov. Bola navrhnutá tak, aby sa dala z auta vytiahnuť, alebo naopak vysunúť zo zadných dverí a slúžila na rozjímanie posádky. Súkromie i ochranu pred počasím im pri tom poskytnú závesy.

Asi najväčšou zaujímavosťou i úletom zároveň je takzvaný „logistický kontajner“. Ten kvôli rozmerom i hmotnosti do auta nenaložíte, predpokladá sa ale, že si ho majiteľ nechá previezť napríklad do kempu, v ktorom bude ubytovaný. A prečo by mal človek ťahať niečo podobné so sebou? Renault hovorí, že ide vlastne o mobilnú kúpeľňu so sprchou, toaletu a zároveň zásobník elektrickej energie na dobíjanie. Či tým automobilka myslela aj dobíjanie auta alebo len elektronickej výbavy kempujúcich, však už nešpecifikovala.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

zdroj: Renault