sibírska cesta

Tiež by vás zaujímalo, čo za človeka sedí za tým volantom? Či ide o čistého blázna alebo naopak superhrdinu? Nech je to ako chce, pravdou je, že títo chlapi predvádzajú skutočné rodeo na kolesách a vyzerajú pri tom, akoby sa narodili len kvôli zdolávaniu na prvý pohľad neprekonateľných prekážok.

Zázraky na počkanie

Doteraz nám vlastne nie je jasný ten zázrak, že sa pod toľkými desiatkami ton nákladu, ktoré pravidelne presahujú nosnosť, tie autá neprelomia na polovicu (no dobre, niekedy prelomia). A to ich celkom bežne šoféri postavia na zadné kolesá ako naštvaného žrebca, poriadne zaburácajú motorom a vyšplhajú sa na cestu z lesa, akoby sa nechumelilo. Neuveriteľné, ale zároveň skutočné, ako si niektorí vodiči zarábajú  na chleba každodenne riskujúc svoje životy v kabíne mašiny, často staršej ako sú oni sami.

sibírska cesta

Neuveriteľná ťažná sila v kombinácii s prekonávaním zákonov fyziky sú tu na dennom poriadku a skúsení vodiči pri tom občas vyzerajú, že čarujú aj vďaka rope v žilách namiesto krvi. Jednoducho povedané – niekde cestou pre náklad sa z nich vytratil pud sebazáchovy a berú svoje nezastaviteľné kolosy cez blato, krovie, močariská, sneh, rozbúrené rieky a naviac často tak extrémne preťažení, že človeku pri pohľade na tie zábery mimovoľne nabehnú zimomriavky.

Jasný dôkaz toho, že tieto zväčša pracovné stroje poznajú ľudia aj ďaleko za hranicami federácie...