Ku štúdii Hippie Caviar Hotel žiadne ďalšie nové informácie nemáme, môžete sa však aspoň pozrieť na reálnu podobu spomínaného „logistického kontajnera“, ktorý má posádke zabezpečiť nielen kúpeľňu so sprchou a toaletu, ale tiež zásoby elektrickej energie na dobíjanie elektromobilu. 

Trochu nepraktické je, že by vám jeho prepravu z miesta na miesto musela (určite nie zadarmo) zabezpečiť externá firma a rovnako by bolo nutné riešiť i jeho nabíjanie, doplnenie vody či vyčistenie septiku. To je zbytočne komplikovaná logistika, keď si na dovolenke chcete hlavne oddýchnuť, na druhej strane je to však len štúdia, preto ju určite nemusíme brať tak vážne.

Renault Hippie Caviar Hotel

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

To naopak Trafic SpaceNomad môžete brať ako hotovú vec. O jeho výrobu sa spoločne s Renaultom bude starať francúzska spoločnosť Pilote, ktorá sa špecializuje na produkciu karavanov a obytných automobilov už takmer šesťdesiat rokov. Novinka bude dostupné v dvoch dĺžkach, so štyrmi alebo piatimi sedadlami a k dispozícii budú tiež rôzne motory s výkonom od 110 do 170 koní.

Pohonné jednotky budú štandardne spárované s manuálnou prevodovkou, agregáty s výkonom 150 a 170 koní ale budú dostupné aj s automatom. Posádka bude mať na palube najnovší multimediálny systém Easy Link s integrovanou navigáciou, ktorý je zároveň kompatibilný s Apple CarPlay a Android Auto.

Trafic SpaceNomad

Pokiaľ ide o kempingovú výstroj, Renault hovorí, že bude ponúkať interiéry šité na mieru. Čo to presne znamená s ohľadom na základnú výbavu, cenovku i ceny príplatkový prvkov, zatiaľ netušíme. Nič ako cenník k tomuto vozidlu zatiaľ neexistuje. Jednotlivé položky si ale prebehnúť môžeme.

SpaceNomad dostane plne vybavenú kuchynku, ktorej súčasťou je plynová dvojplatnička s piezoelektrickým zapaľovaním a dres s integrovanou vodovodnou batériou. Chladnička má objem 49 litrov a samostatný stolík môžete použiť vonku i vnútri, alebo ho v prípade potreby zložíte a schováte v batožinovom priestore s objemom 300 litrov.

Trafic SpaceNomad

Spánok pre štyroch

Dodatočne izolovaná kabína má vyhrievanie s príkonom 2000 wattov, kvôli úspore elektrickej energie čisto diódové osvetlenie a pri nepriaznivom počasí alebo len pred ostrým slnkom vám ochráni markíza s rozmermi 220 x 235 centimetrov.

Predné sedadlá sa dajú natočiť smerom k interiéru, zatiaľ čo lavicu v zadnej časti kabíny môžete mať v jednom z dvoch prevedení. Buď so objednáte pevnú dvojmiestnu lavicu alebo posuvnú trojmiestnu. Renault nešpecifikuje, ktorá z nich vám vytvorí lôžko s veľkosťou 124 x 188 centimetrov, ale nie je to jediné miesto na spanie. Druhú posteľ nájdete vo výsuvnej streche a má veľmi solídne rozmery 120 x 200 cm.

Trafic SpaceNomad

Na toaletu či kúpeľňu v Renaulte Trafic SpaceNomad priestor už neostal, ale k cestujúci majú k dispozícii aspoň vonkajšiu sprchu na osvieženie. S akým zásobníkom pracuje, automobilka nespresnila, predpokladáme ale, že ďalšie podrobnosti zverejní pri uvedení novinky na trh.

Z nej sa budú môcť tešiť najskôr Švajčiari, v ďalšom slede Nemci, Rakúšania, Belgičania, Dáni a Francúzi. Až potom, pravdepodobne pred letnou sezónou 2022 bude SpaceNomad dostupný aj na ďalších trhoch.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 10 obrázkov

zdroj: Renault