Autobus si môžete kúpiť za málo peňazí, má však veľký nájazd

Spomedzi nepojazdných vozidiel si môžete kúpiť Tedom C12G za tisíc eur. Autobus bol vyrobený v roku 2009. Zhruba rovnaký rok výroby majú aj vozidlá SOR BN 10.5, ktoré sa dajú taktiež kúpiť za tisícku, rovnako však v nepojazdnom stave. To isté platí aj pre ponúkané, nadbytočné vozidlo Iveco Daily.

Čo sa týka pojazdných autobusov, tie sú prirodzene drahšie. DPB chce zinkasovať za SOR C 10.5 (zájazdový autobus) sumu 10 tisíc eur. Rovnakú cenovku dostal aj Irisbus Crossway LE 12M z roku 2010. Ak by ste chceli MAN NG 313, pripraviť si musíte štyri tisíc eur. V tomto prípade ide o vozidlá ešte z roku 2004. Zaujímal by vás skôr Solaris Urbino 18? Autobusy od poľského výrobcu môžete mať taktiež za štyri tisícky za kus, sú o rok novšie.

Bratislavský dopravný podnik má v ponuke aj nepotrebný Solaris Urbino 15 CNG, ktorý už uňho nemá využitie. Za vozidlo, ktoré jazdí na stlačený zemný plyn, si podnik pýta šesť tisíc eur.

Celkovo ponúka DPB 31 autobusov rôznych značiek a modelov, ako vyplýva aj z prehľadu vyššie. Keďže ide o autobusy, ktoré boli dlhé roky nasadzované pravidelne do premávky, zodpovedá tomu aj najazdený počet kilometrov - výnimkou nie sú nájazdy nad 700-800 tisíc kilometrov. Zaujala vás ponuka starých autobusov? Pozrite si súťažné podklady DPB, ponuky môžu záujemcovia zasielať do 12. júla 2024.