Ak máte pocit, že sme to s tou korytnačkou v titulku trochu prehnali, tak máte možno pravdu, ale radi by sme dodali, že v tomto prípade len citujeme výrobcu. Nie, to nie je vtip. Continental skutočne nazval komplexnú ochranu novej pneumatiky CompactMaster AG „Turtle Shield“, teda v preklade korytnačím štítom, ktorému sa inak hovorí aj carapx.

Samozrejme v konštrukcii tejto gumy, respektíve v jej pancierovej vrstve by ste chitín či vápenné soli hľadali márne. Jej základom je oceľový nárazník vyrobený z krútených lán a hneď pod ním by ste našli práve onen „korytnačí štít“, ktorý pred poškodením chráni behúň i bočnice. Práve fakt, že táto ochrana bráni prerezaniu či prerazeniu zo všetkých strán, bola zrejme dôvodom, prečo ju autori prirovnali k pancieru známych plazov.

Continental

Continental vo svojej oficiálnej tlačovej správe dodáva, že nová pneu CompactMaster je schopná pracovať pri rýchlostiach do 50 km/h a vďaka pružnosti jej nerobí problém jazdiť s rôznym tlakom. Na asfalte ju môžete kvôli zníženiu spotreby paliva prifúknuť, pri preprave ťažkých nákladov či v náročnom teréne sa zasa nemusíte obávať znížiť vnútorný tlak, aby vám poskytla ešte lepšie záberové vlastnosti.

Špeciálne pre poľnohospodárov

„Táto pneumatika predstavuje roky výskumu a vývoja, ktorý prebiehal v portugalskom Lousade a pacoval na ňom tím so špecializáciou na poľnohospodársky segment,“ pripomína Tomáš Jurtík, ktorý je v Continentale zodpovedný za predaj práve poľnohospodárskych pneumatík na Slovensku a v Čechách. „Model CompactMaster AG má masívny dezén, ktorý bol špeciálne navrhnutý tak, aby ponúkal lepšiu trakciu na rôznych povrchoch a zároveň maximalizoval takzvaný samočistiaci efekt,“ dodáva manažér.

Continental

Firma zároveň tvrdí, že „v porovnaní so štandardným poľnohospodárskym dezénom poskytuje novinka o 5 percent väčšiu styčnú plochu“, aj keď nedodáva či to platí skutočne pre všetky pneumatiky dostupné na trhu. Continental tiež upozorňuje, že dizajn produktu prispieva k rovnomernejšiemu opotrebovaniu a priaznivo ovplyvňuje životnosť výrobku. A aby sme nezabudli, ešte dodávame, že model CompactMaster AG je k dispozícii pre 24-palcové kolesá, presnejšie v rozmere 460/70 R24 159B.

zdroj: Continental