NDS podrobne vysvetlila čo nastane po 1.1.2023. Chceme dopravcov UPOZORNIŤ, že v najbližších mesiacoch začne na Vás útok od nových poskytovateľov mýta, kde sa budú predbiehať s ponukami. CHCEME UPOZORNIŤ Dopravcov, aby ste nepodľahli panike a neskočili na lep prvému poskytovateľovi mýta. Bude ich dosť a máte na to 7 mesiacov, aby ste sa v kľude rozhodli koho si vyberiete a akého poskytovateľa si vyberiete. Podľa nás počkajte do poslednej chvíli ponúk, lebo podľa nás sa budú prebiehať s benefitmi pre Vás a chceme , aby ste dostali len to najlepšie. 

Na základe dohody z NDS nás budú pravidelne informovať o nových poskytovateľov mýta aj o zmenách , ktoré nastanú . Momentálne za znížili ročné náklady pre SKytoll z 50% na 38% . V roku 12/2023  budú bežať už nové EETS. Dôležité je to, že by to malo mať v držbe NDS a malo by to byt lepšie pod kontrolou. Od 1.1.2024 sa pripravujú tkz. MESTSKÉ EETS jednotky, kde budú zohľadnené tkz. CO2 normy vozidiel prechod cez mesta , obce a pre vozidlá čo zväčša jazdia v mestách a v obciach. Tieto vozidlá budú spoplatnené podľa emisií vozidla.

UNAS je smutný z toho, že Česmad nesúhlasí zo znížením kilometrovného z mýta pre dopravcov a regionálnych dopravcov v rámci konkurencia schopnosti voči druhým krajinám a presadzuje si svoje podmienky pre svojich oligarchov. Podľa vyjadrenia Česmadu zníženie ceny za km poškodí dopravcov, pretože dopravcovia čo majú zmluvy s fabrikami by doplatili na to, že fabriky by automaticky žiadali zníženie ceny za dopravu, pretože majú zľavu za km v
mýte. Naši dopravcovia sú prekvapený a rozhorčený nad týmto uvažovaním. Všetci dobre vieme ako fungoval 12 rokov SkyToll a ako dopravcovia prišli o 1,2 mld. EUR .

TREBA upozorniť aj na fakt, že Skytoll a CzechToll už nebudú figurovať na SR, urobili novú spoločnosť ITIS HOLDING! UNAS po dohode z NDS bude rokovať o znížení kilometrovného z mýta pre našich dopravcov. Dopravcovia a zástupcovia z UNAS čo sa zúčastnili na rokovaní jednoznačne potvrdili, že im to pomôže v podnikaní.

Odmena pre poskytovateľov bude 4,5 %. NDS časom odkúpi celý Softvér a mala by to prevádzkovať. Dali garanciu, že žiadne DODATKY na zmluvy už NEBUDÚ. Uvidíme čo prinesie čas a budeme aj naďalej intenzívne komunikovať z NDS. 

ZDROJ: Predsedníctvo UNAS a AZAA24
zdroj foto: cz.depositphotos.com