Ceny elektronických diaľničných známok pre r2018: ročná za 50 eur, mesačná 14 eur a desaťdňová 10 eur.

Ceny elektronických diaľničných známok ostávajú rovnaké. Potvrdila to hovorkyňa ministerstva dopravy Karolína Ducká. "Tak, ako v roku 2017, aj v nasledujúcom roku zostávajú ceny a platnosť elektronických diaľničných známok nezmenené. Rozhodol o tom minister dopravy a výstavby SR Árpád Érsek (Most-Híd)," uviedla Ducká. S platnosť to bude tiež rovnaké, čiže ročná platí do posledného januára nasledujúceho roku. Žiadne novinky v budúcom roku neprídu. Dokonca nechystajú ani dlho žiadanú jednodňovú známku. 

"Rozhodli sme sa, že zachováme rovnakú cenu za používanie diaľnic, a to napriek rozšíreniu diaľničnej siete," povedal minister Érsek. Podľa jeho slov máme najlacnejšie diaľničné poplatky v regióne.  

NDS aktuálne spravuje cca 790 km spoplatnených úsekov ciest, čiže diaľnic, rýchlostných ciest a vymedzených úsekov ciest prvej triedy. "V tomto roku sme pre motoristov otvorili 23 kilometrov diaľnic a rýchlostných ciest," doplnila Ducká. Takže pre biednych 23 kilometrov, ktoré otvorili, sa vôbec opovážili uvažovať o zvýšení poplatkov? Nehnevajte sa, ale je to choré...

Ako si kúpiť diaľničnú známku? 

"Papierové známky" sú už dávnou minulosťou. Vodiči si už zvykli objednávať známky cez internetovú stránku eznamka.sk, či cez mobilnú aplikáciu "eznamka". Veľa vodičov však ešte stále v hojnom počte využíva služby predajných miest, ktoré sú zvyčajne čerpacích staniciach. "Pri úhrade diaľničnej známky v elektronickej podobe je potrebné, aby vodiči udali správne a úplné potrebné údaje, vrátane evidenčného čísla vozidla a následne si ich aj skontrolovali," upozornila Ducká.

Zdroj: Teraz